TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių rajone išaiškintas cigarečių krovinio pagrobimas

Pagrobtos cigaretės
Šiaulių rajono policijos nuotr. / Pagrobtos cigaretės
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių rajono kriminalinės policijos pareigūnai beveik mėnesį narpliodami painias kruopščiai suplanuoto sunkaus nusikaltimo detales, atskleidė grupės jaunuolių padarytą automobilio, kuriame buvo bendrovės „Sanitex” įvairių rūšių cigarečių, grobimą.

Kaip rašoma Šiaulių rajono policijos pranešime, rugsėjo 23 d. 10.41 val. Šiaulių rajone, Valatkių kaime, 33 metų UAB „B.L.S.“ vairuotojas R.M., važiuodamas miško keliu Valatkai - Pašvinys  įmonės automobiliu „Ford Tranzit“, pamatė ant kelio nuvirtusį medį. Vairuotojui išlipus iš automobilio pašalinti kliūtį, iš miško išbėgo ir užpuolė keli gaubtuvais veidus užsidengę vyriškiai, papurškė į veidą dujų ir lazda trenkė į galvą bei kitas kūno vietas.

Sumušę vairuotoją, užpuolikai pagrobė automobilį „Ford Tranzit“, kuriame buvo įvairių rūšių cigarečių krovinys, priklausantis UAB „Sanitex”. Nukentėjusysis vairuotojas nosies lūžimą, galvos sumušimą gydėsi ambulatoriškai.

Dėl plėšimo Šiaulių rajono policijos komisariate pardėtas ikiteisminis tyrimas. Po įvykdyto nusikaltimo neprabėgus net porai valandų pagrobtas automobilis su išlaužtomis galinėmis durelėmis ir jau be tabako gaminių krovinio buvo rastas Kelmės rajone Vėžežerio kaime Šonos miške.

Nusikaltimo įvykdymo detalės buvo smulkiai apgalvotos, tačiau tyrimo metu Šiaulių rajono Policijos komisariato pareigūnams pavyko  nustatyti nusikaltimo dalyvius bei atskleisti painias nusikaltimo detales.

Tyrimo metu nustatyta, kad trys jaunuoliai 25 metų T.V. ir T.J. bei 24  metų amžiaus A.T., miške, rengdamiesi nusikalstamu būdu įgyti nemenką rūkalų krovinį, ant kelio nuvertė rastą taip siekdami padaryti nepravažiuojamą kliūtį ilgai sektai prekes išvežiojančiai transporto priemonei. Automobiliui „Ford Tranzit“ sustojus ir vairuotojui išlipus pašalinti nuo važiojamosios kelio dalies kliūtį, jis buvo  užpultas  grupės jaunuolių. Su kaukėmis veidus slėpę užpuolikai  be gailesčio sumušė automobilio vairuotoją bei paliko jį nuošalioje vietoje.

Kai vairuotojas jau nebegalėjo priešintis, užpuolikai pagrobė įmonės automobilį su kroviniu ir nedelsdami nuvažiavo į Kelmės rajoną Vėžežerio kaime esantį Šonos mišką. Čia jų laukė kita transporto priemonė į kurią  ir buvo perkrauti 955 blokai pagrobtų cigarečių.

Kadangi plėšimą suplanavusiems vyrams rūpėjo tik vertingas rūkalų krovinys, nusprendė automobiliu atsikratyti, palikdami jį Šonos miške, kurį toje vietoje ir rado policijos pareigūnai.

Nusikaltėliai  buvo įsitikinę savo plano sėkme, tačiau kruopštaus Šiaulių rajono policijos pareigūnų darbas pasiteisino: pareigūnams pavyko nustatyti nusikaltėlių tapatybes, surasti daugiau nei 65 tūkst. litų vertės pagrobtą krovinį ir lyg kryžiažodį išspręsti kruopščiai suplanuoto nusikaltimo detales. Tyrimą apsunkino pagrobto krovinio paieška.

Kriminalistams pasisekė rasti beveik visas cigaretes, iš kurių tik 196 pakeliai buvo gerokai apgadinti. Didžioji dalis grobio buvo slepiama Pakruojo rajono vienkiemio daržinėje po šiaudais. Čia laikomu grobiu nedelsiant susidomėjo vietinės žiurkės, kurios gerokai apgriaužė ne tik cigarečių pakuotes, bet ir pačius tabako gaminius.

Nedidelė dalis cigarečių buvo rasta ir pas vieną iš įtariamųjų  namuose. Plėšimu įtariami jaunuoliai turės atlyginti UAB „Sanitex” visą krovinio vertę – 65 tūkst. litų, nes slėptos cigaretės dėl blogų laikymo sąlygų realizacijai prekyboje nebetinkamos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min