TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių rajone išgelbėta skendusi šešiametė, Šiauliuose patruliai išgelbėjo šešiolikmetę

Šiaulių policija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Šiaulių policija
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 28 d. Šiaulių rajono, Vijolių kaimo, gyventojai - septynmetis Ignas, 63 metų Eugenijus ir AB „Lietuvos dujos“ Šiaulių filialo darbuotojai Virginijus ir Irmantas, net nenujautė, kad teks ypatinga misija – išgelbėti tvenkinyje skendusios šešiametės mergaitės gyvybę.

Kaip rašoma Šiaulių apskrities VPK pranešime, apie 13 val. Šiaulių policijos budėtojas gavo pranešimą, kad Šiaulių rajone, Vijolių kaime, Veterinarijos gatvėje, ties 40-uoju namu esančiame vandens telkinyje, skęsta mergaitė. Per kelias minutes atvykę patruliai pamatė, jog mažametė iš vandens telkinio jau ištraukta ir du vyrai daro dirbtinį kvėpavimą. Dėl vaiko gyvybės kovoję žmonės atsikvėpė tik sulaukę profesionalios medikų, kurie atvyko tuo pat metu kaip ir policijos pareigūnai, pagalbos.

Mergaitė netrukus buvo nuvežta į Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikas. Po valandos medikai policijos pareigūnus telefonu informavo, kad 6 metukų Vijolių kaimo gyventojos Arijanos gyvybė išgelbėta. Tam lemiamos reikšmės turėjo laiku suteikta pagalba.

Lemtingą dieną Arijaną metais vyresnis kiemo draugas Ignas pakvietė pasivažinėti dviračiais. Paskutinėmis nerūpestingos vasaros dienomis vaikai džiaugėsi vis dar šiluma spinduliuojančia saulute, vaikiško smalsumo vedami norėjo pasižvalgyti po kaimelį, pasimėgauti ledais. Abu, sparčiai mindami pedalus, net nepajuto, kaip pasiekė nuo namų už puskilometrio esančią ledais kvepiančią Vijolių kaimo parduotuvę, o po to ir tyvuliuojantį vandens telkinį.

Pasak Igno, Arijana, palikusi dviratuką ant kranto, nuėjo prie vandens, o jis važinėjosi šaligatviu ir lemtingos akimirkos, kai mergaitė įkrito į vandenį, nepamatė. Arijaną išvydo tik tuomet, kai ji jau buvo vandenyje. Ignas, pribėgęs prie vandens telkinio, tiesė pagalbos ranką iš vandens negalinčiai išlipti draugei. Norėjo ją ištraukti, tačiau nepasiekė. Norėjo skambinti ir kviestis pagalbos, tačiau neturėjo telefono. Išsigandęs berniukas žaibiškai dviračiu metėsi link Arijanos namų, norėdamas apie nelaimę pranešti jos tėvams. Pavažiavęs kelias dešimtis metrus nuo vandens telkinio, prie vieno namo jis pamatė vaikštinėjančius vyrus ir nedelsdamas kreipėsi į juos pagalbos.

Namo šeimininkas Mindaugas, išgirdęs dviračiu atvažiuojančio vaiko pagalbos šauksmą „paskendo draugė“, bėgte pasileido link tvenkinio ir suskubo telefonu paskambinti į bendrąjį pagalbos centrą. To paties namo kieme darbavęsi AB „Lietuvos dujos“ Šiaulių filialo darbininkai Virginijus Vaitiekūnas ir Irmantas Ežerskis, išgirdę apie skęstantį vaiką, metė darbus ir taip pat pasileido link vandens telkinio. Jame, apie tris metrus nuo kranto, matėsi tik mergaitės striukė, ji pati jau buvo panirusi po vandeniu.

V.Vaitiekūnas drąsiai puolė į vandenį ir ištraukė mergaitę, kuri jau buvo pamėlusi, o akių vyzdžiai išsiplėtę. Vaikui gyvybę gelbėti suskubę vyrai, kaip ir mažametis Ignas, nepasimetė ir ėmėsi pirmosios medicininės pagalbos veiksmų. Į pagalbą atskubėjęs netoliese gyvenantis Eugenijus Gaidamavičius, turėdamas žmonių gelbėjimo įgūdžių, nedvejodamas išvalė iš vandens ištrauktos mergaitės burną, o po to kartu su Irmantu Ežerskiu darė širdies masažą ir atliko dirbtinį kvėpavimą. Po kurio laiko mergaitė parodė gyvybės ženklus. Atvykus medikams, mažametė jau buvo atgaivinta ir perduota jiems profesionaliai pagalbai suteikti.

Po septynių dienų intensyvios terapijos Arijana buvo išleista namo. Antrą kartą gimusi mergaitė sugrįžo į savo šeimą ir rudenėjantį Vijolių kaimą.

Rugsėjo 4-ąją gyvybė buvo išgelbėta 16-metei šiaulietei. Policijos budėtojus pasiekė pranešimas, kad Šiauliuose, Dainavos take, iš ketvirtojo namo aukšto rengiasi iššokti mergina. Nurodytu adresu išskubėję Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro Patrulių būrio vadas Nerijus Rudaitis su patruliais Dariumi Jablonskiu ir Vaida Piepolyte išvydo čia jau atvažiavusį Greitosios medicinos pagalbos ekipažą, o ant ketvirtojo aukšto lango atbrailos stovinčią merginą, kuri šaukė nenorinti gyventi, trokštanti mirties ir tuoj šoksianti žemyn.

Patruliai užbėgo į ketvirtąjį aukštą, rado praviras nurodyto buto duris ir prie jų stovinčią išsigandusią mergaitės motiną. Sužinoję dukros vardą, pareigūnai užmezgę su ja pokalbį, stengdamiesi atkalbėti merginą nuo savižudybės. Tačiau ji nereagavo į jų žodžius tik vis šaukė, kad jai niekas neįdomu, kad niekam ji nereikalinga ir jai atsibodo gyventi.

Patrulius nuo merginos skyrė 3-4 metrų atstumas. Kai tik pareigūnai prie jos priartėdavo, mergina, laikydamasi už lango rėmo, palange irgi pasitraukdavo tolyn. Patruliai buvo atkaklūs, vis įtikinėjo ją susilaikyti nuo tokio neprotingo poelgio. Galų gale mergina, ištarusi „Gerai, įkalbėjot, vežkit mane į ligoninę“, nulipo nuo palangės į kambarį. Tačiau, kai pareigūnai nuvedė ją į Greitosios medicinos pagalbos automobilį, ją ištiko agresijos priepuolis ir rėkdama mergina nesileido įsodinama į automobilį. Šiaulietė buvo nuvežta medikų priežiūrai į Vaiko ir motinos kliniką.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min