Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 4d. 16:12

Šiaulių rajone naktį be šviesų nuo patrulių sprukęs motociklininkas tėškėsi į medį

Pavasarį eismo dalyvių gretas papildžiusiems motociklininkams – protokolai dėl puokštės pažeidimų, romantiškai apie įžūlaus kai kurių baikerių vairavimo padarinius pranešime spaudai konstatuoja Šiaulių apskrities policija.

Pavasarį į gatves ir kelius išriedėję motociklininkai papildė eismo įvykių statistiką. Motociklininkai nėra drausmingiausia eismo dalyvių kategorija. Apie tai byloja ir pastarųjų dviejų savaičių policijos pareigūnų susitikimai su jais. Nemažai jų vairavo motociklus, net neįgiję teisės vairuoti, nedėvėdami apsauginių šalmų, neblaivūs, jų transporto priemonės buvo neįregistruotos, jiems neatlikta techninė apžiūra, nebuvo apdraustos civilinės atsakomybės draudimu.

Štai balandžio 25-ąją, po vidurnakčio, Šiaulių rajone, Meškuičiuose dirbę policijos pareigūnai pastebėjo be šviesų važiuojantį motociklą. Kai prie jo priartėjo, pamatė, kad transporto priemonė yra be valstybinių numerių, o vairuotojas – be šalmo. Policijos pareigūnų reikalavimą sustoti motociklininkas ignoravo ir stengėsi nuo jų pasprukti.

Patruliai pamatė, kad transporto priemonė yra be valstybinių numerių, o vairuotojas – be šalmo. Prasidėjo gaudynės.

Norėdamas pasislėpti Pievų g. gyvenamojo namo kieme, jis įlėkė į jį, nesuvaldė transporto priemonės ir trenkėsi į medį. Medis beveik nenukentėjo, o štai 21-erių metų vaikinas susižalojo stipriai. Dėl nosies ir raktikaulio traumų bei galvos smegenų sukrėtimo jis atsidūrė ligoninėje.

Alkoholio matuokliu vaikinui nustatytas 1,83 promilės girtumas. Dėl to, kad vairavo motociklą, būdamas vidutinio girtumo, jam pradėtas ikiteisminis tyrimas.

O dėl to, kad tai darė, neturėdamas teisės vairuoti, nedėvėdamas apsauginio šalmo, nepakluso reikalavimui sustabdyti transporto priemonę, vairavo neįregistruotą ir civiline atsakomybe neapdraustą transporto priemonę jam pradėta administracinė teisena. Ir vaikino laukia ne tik bauda, bet gali būti ir konfiskuota transporto priemonė.

Toks pat likimas laukia ir Kelmės rajone pareigūnams nestojusio, teisės vairuoti neturinčio 18-mečio motociklininko. Vengimą susitikti su pareigūnais jis paaiškino noru išvengti baudos. Bet dabar jam gresia ne tik bauda, bet dėl nepaklusimo reikalavimui sustabdyti transporto priemonę galimas ir jos konfiskavimas.

Raseinių rajone sulaikytam 28 metų motociklininkui, kuris atsitrenkė į autobuso galą, policijos pareigūnai pradėjo administracinę teiseną dėl visos puokštės nusižengimų – vairavimą neblaiviam ir neįgijus teisės vairuoti, eismo įvykio sukėlimą ir pasišalinimą iš jo, vairavimą neįregistruotos, civiline atsakomybe neapdraustos ir techninės apžiūros neatlikusios transporto priemonės.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

00:53
02:40
01:06:56

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min