Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 5d. 14:48

Šiaulių rajono policija sučiupo naminės degtinės tiekėją ir jo benamį bendrininką

Naminė degtinė
Šiaulių apskrities VPK nuotr. / Naminė degtinė

Per pastaruosius du mėnesius antrą kartą policijos pareigūnams dėl namų gamybos alkoholinių gėrimų gabenimo įkliūnantis Šiaulių rajono, Sauginių kaimo, gyventojas N. M., spalio 4 d. buvo suimtas 14 parų, kadangi kitos priemonės sustabdyti neteisėtam vyro verslui neveiksmingos.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad  Šiaulių rajono policijos akiratyje  dėl šios savo veiklos jis atsidūrė prieš penkis metus. Tada naminukės buvo rasta jo namuose ir jam buvo taikytos administracinio poveikio priemonės – 900 litų bauda.

2009-siais jis „sudegė“, kai kilo gaisras jo ūkiniame pastate, verdant naminę degtinę. Tada Šiaulių rajono pareigūnai rado apie 120 litrų naminės degtinės ir keturias su puse tonos raugo bei aparatą jai gaminti. Dėl neteisėto namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų gaminimo ir laikymo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas ir teismas jam skyrė 3250 litų baudą.

Šių metų rugpjūčio 12 d. N.M.  įkliuvo Joniškio rajono policijos pareigūnams, kurie jo automobilį sustabdė Joniškio rajone, Radikių k., esančioje degalinėje. Automobilis „Mazda 626“ buvo prikimštas talpomis su skysčiu, turinčiu naminės degtinės kvapą. 36 metų vyrui vėl buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Neseniai išklausęs teismo nuosprendžio ir sulaukęs 50 MGL baudos, jis naminės degtinės platinimo verslo nenutraukė. Spalio 3-osios ankstų rytą jo vairuojamą „Peugeot 306“ Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato patruliai sustabdė Vilniaus ir Užmiesčio gatvių sankryžoje. Bagažinėje patruliai išvydo 26 įvairias talpas, pripildytas 75 litrų skysčio, kurio kvapo su jokiu kitu nesumaišysi – iš butelių, įtariama, garavo „naminukė“. Vyras buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę, o kitą dieną sankcionuotas ir jo suėmimas.

N.M. šįkart važiavo ne vienas. Kelionėje jį lydėjo 46 metų A. K. Jis yra du kartus teistas už naminės degtinės gaminimą ir daugelį kartų baustas administracine tvarka už tai, kad girtauja ir girtas pažeidinėja rimtį viešosiose vietose. Šiuo metu nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis vyras už keleto litų atlygį ir butelį „velnio lašų“, įtariama, talkino sulaikytojo automobilio vairuotojui, tiksliau buvo jo priedanga – nuvažiavus į „taškus“, alkoholį nunešdavo ir su pirkėjais bendraudavo, tik jis.

Dėl neteisėto namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų gabenimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už Šiemet Šiaulių apskrityje dėl analogiškos nusikalstamos veikos iš viso pradėta 60 ikiteisminių tyrimų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min