Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 4d. 09:49

„Šiaulių taksi“ vadovas kaltas ir dėl apgaulingos buhalterijos, ir dėl nelegalaus darbo bendrovėje

Taksi
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Taksi

Šiaulių miesto apylinkės teismas pripažino „Šiaulių taksi“ vadovą kaltu dėl apgaulingos buhalterijos ir nelegalaus darbo bendrovėje. Jam skirta beveik 14 tūkst. litų baudos ir nurodyta atlyginti 15 tūkst. litų žalą valstybei.

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) praneša, kad įsiteisėjo Šiaulių miesto apylinkės teismo baudžiamasis įsakymas baudžiamojoje byloje, kurioje UAB „Šiaulių taksi“ direktorius Dilgam Damirov pripažintas kaltu dėl apgaulingai tvarkytos įmonės buhalterinės apskaitos.

Teismas bendrovės direktoriui skyrė subendrintą 75 MGL (9750 Lt) dydžio baudą ir, tenkindamas Šiaulių AVMI civilinį ieškinį, valstybės naudai priteisė 15 tūkst. Lt.

Taip pat minėtas teismas kita nutartimi už nelegaliai dirbusį vairuotoją skyrė bendrovės direktoriui 4 tūkst. litų baudą.

Teismas pripažino, kad UAB „Šiaulių taksi" vadovas D. Damirov, būdamas atsakingas už apskaitos organizavimą, apskaitos dokumentų išsaugojimą, neįtraukė į buhalterinę apskaitą ūkinių operacijų apie 2009-2011 m. gautas iš taksi veiklos pajamas, o jų panaudojimą įsigyjant kurą tyčia nepagrindė dokumentais.

Nors realiai darbo užmokesčio, atostoginių ir kitokių atsiskaitymų nebūta, UAB „Šiaulių taksi“ darbo užmokesčio ir atostoginių mokėjimo žiniaraščiuose, kasos išlaidų orderiuose, pinigų priėmimo kvituose nurodyta, kad įmonės vairuotojams buvo mokamas darbo užmokestis, atostoginiai, mokami bei priimami grynieji pinigai. Taigi bendrovės buhalterinėje apskaitoje buvo 2009, 2010, 2011 metų buhalteriniai dokumentai su tikrovės neatitinkančiais duomenimis. Paskaičiuota, kad tokiu būdu gauta 105 082,97 Lt A klasės pajamų, o į valstybės biudžetą už tą laikotarpį nesumokėta beveik 16 tūkst. Lt gyventojų pajamų mokesčio.

Taksi paslaugas teikiančios bendrovės vadovas, būdamas atsakingas už įmonės finansinės atskaitomybės sudarymą ir pateikimą laiku, siekė išvengti mokesčių. Direktorius pateikė bendrovės vyr. finansininkei neteisingus duomenis apie 2009 m. ir 2010 m. UAB „Šiaulių taksi“ gautas pajamas bei pelną. Žinodamas apie tai, nurodė jai pateikti Šiaulių AVMI neteisingas pelno mokesčio deklaracijas.

„Priminsiu, kad Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos vykdo tęstinį projektą „Keleivių vežimas ir taksi“. Taksi paslaugas teikiančios įmonės nuolat stebimos, duomenys analizuojami, – sako Šiaulių AVMI Kontrolės departamento direktorė Zonė Lapienė. – Mokesčių inspekcija vykdydama keleivių vežimo ir taksi paslaugas teikiančių asmenų, tiek juridinių, tiek fizinių, stebėsenos ir kontrolės veiksmus siekia, kad visos pajamos, jeigu jų dalis dar slypi šešėlyje, būtų legalizuotos. Beje, minimos bendrovės vadovas nubaustas ne tik už apgaulingą buhalteriją. Tas pats teismas išnagrinėjo ir kitą su ta pačia bendrove susijusią bylą dėl nelegalaus darbo.“

Šiaulių AVMI specialistai pavasarį operatyvaus patikrinimo metu nustatė nelegalaus darbo atvejį, kai taksi paslaugas teikė bendrovėje „Šiaulių taksi“ neįdarbintas, tačiau darbo pažymėjimą, sutartį bei kitus dokumentus turėjęs vairuotojas. UAB direktorius D. Damirov pripažintas kaltas padaręs administracinį teisės pažeidimą ir nubaustas 4 tūkst. litų bauda.

Mokesčių inspekcija primena, kad gyventojai apie nelegalaus darbo atvejus, atlyginimus vokeliuose ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, užpildę anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min