Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 20d. 09:32

Šiaulių tardymo izoliatoriuje kilo riaušės

Antrankiai
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Antrankiai

Savaitgalį Šiaulių tardymo izoliatoriuje kilo riaušės, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Kaip skelbiama šios įkalinimo įstaigos internetiniame tinklalapyje, naktį iš šeštadienio į sekmadienį, apie vidurnaktį, izoliatoriuje laikomi suimtieji ir nuteistieji pradėjo strypais daužyti kamerų duris, kelti triukšmą, pro kamerų langus mėtyti asmeninius daiktus. Vienos iš kamerų suimtieji išsiveržė į koridorių.

Atsižvelgiant į susidariusią situaciją, buvo lokalizuotas režiminio korpuso skyrius, priežiūros postuose buvę prižiūrėtojai atsitraukė.

Įstaigoje buvo paskelbtas aliarmas ir pradėta veikti pagal ypatingų situacijų įstaigoje planą – informuotos specialiosios tarnybos, sustiprinta įstaigos apsauga, iškviesti laisvi nuo tarnybos pareigūnai, kreiptasi į viešojo saugumo pajėgas.

Į Šiaulių tardymo izoliatorių atvykus gausioms laisvų nuo tarnybos pareigūnų pajėgoms ir nuodugniai įvertinus situaciją, buvo atkurta viešoji tvarka ir izoliuoti neteisėtus veiksmus organizavę ir juose dalyvavę suimtieji bei nuteistieji, atliktas jų patikrinimas ir kamerų kratos.

Dėl šio įvykio izoliatoriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl laisvės atėmimo įstaigos darbo dezorganizavimo.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą tas, kas būdamas sulaikytas, suimtas ar atlikdamas arešto, laisvės atėmimo ar laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę organizavo kitų laisvės atėmimo vietoje laikomų asmenų riaušes, jeigu jų metu buvo sunkiai sužalotas ar žuvo žmogus arba buvo padaryta didelės turtinės žalos, arba atsirado kitokių sunkių padarinių, taip pat tas, kas aktyviai dalyvavo tokiose riaušėse, baudžiamas laisvės atėmimu nuo trejų iki 15 metų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min