Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 29d. 19:40

Šiaulių teismas paskelbė nuosprendį prieš dešimtmetį įvykdytos žmogžudystės byloje

Antrankiai
123rf.com / Antrankiai

Šiaulių apygardos teismas pirmadienį paskelbė nuosprendį prieš dešimt metų įvykdytos žmogžudystės byloje. Manoma, kad žmogžudystė susijusi su lietuvių narkotikų platinimo verslu Vokietijoje.

42 metų Gražvydas Kocys pripažintas kaltu dėl nužudymo, plėšimo ir kitų nusikaltimų nuteistas kalėti 11 metų metų. Šis vyras teistas ne tik Lietuvoje, bet ir Vokietijoje. Nuteistasis savo kaltę neigė. Teisme parodymus davė buvusi jo draugė.

Tuo metu pasikėsinimu nužudyti Darių Švažą kaltintas taip pat mažeikiškis 30-metis Arūnas Gedvilas buvo išteisintas.

„Nepatvirtinta jokia medžiaga, kad būtų kėsinęsis nužudyti“, – BNS sakė teismo atstovas spaudai Vytautas Jončas.

D.Švažas nei dėl sveikatos sutrikdymo, nei dėl apiplėšimo į teisėsaugą nesikreipė.

Prieš dešimtmetį G.Kocys dirbo apsaugininku bare Mažeikiuose. 2002 metų rugpjūčio 22 dieną jis Vilniaus oro uoste pasitiko iš Frankfurto atskridusį Darių Kazimierą Šaulį. Bylos duomenimis, šis asmuo Vokietijoje vertėsi narkotikų prekyba.

Vyrai automobiliu vyko į Mažeikius, kartu vyko tuometinė G.Kocio draugė. Žvyrkelyje, pravažiavus apie 700 metrų nuo Račalių gyvenvietės Mažeikių miesto link, ant galinės sėdynės sėdėjęs G.Kocys pistoletu šovė į galvą prie vairo sėdėjusiam D.K.Šauliui. Aukos kūnas buvo užkastas, tačiau tos vietos tyrėjams rasti nepavyko.

Teisėsaugos pareigūnai įtarė, kad nužudęs D.K.Šaulį, G.Kocys tikėjosi užimti jo vietą Vokietijoje platinant narkotikus. Po nužudymo G.Kocys išvyko į Vokietiją.

2002 metų rugpjūčio 23 dieną G.Kocys su A.Gedvilu nuvyko į Klaipėdą – jie žinojo, kad iš Vokietijos grįžta Darius Švažas. G.Kocys paprašė A.Gedvilo nupirkti aguonų nuoviro. Šis įtaręs, kad aguonų nuoviras gali būti panaudotas nusikalstamiems tikslams, pardavėjų paprašė atskiesti nuovirą.

G.Kocys, jo draugė ir A.Gedvilas nuvyko į perkėlą pasitikti D.Švažo.

Vėliau G.Kocys pamelavo esą sugedo jo mašina prašė D.Švažo patempti jo automobilį į Mažeikius. D.Švažas sutiko.

Pakeliui G.Kocys pavartojo smurtą prieš D.Švažą, o A.Gedvilas G.Kocio paliepimu jam suleido narkotinių medžiagų.

Vežant sąmonės netekusį D.Švažą baigėsi kuras, tuo metu auka atgavo sąmonę ir išlipęs pasislėpė krūmuose.

Po šio įvykio G.Kocys grįžo į Klaipėdą ir paskambino į Vokietiją asmeniui, kuris, kaip manoma, ten taip pat vertėsi kvaišalų prekyba – šis pasakė, kur D.Švažo mašinoje paslėpti pinigai. Apžiūrėjęs D.Švažo mašiną, G.Kocys rado 15 tūkst. eurų. D.Švažas tikino, kad jo kišenėje dar buvo 3 tūkst. eurų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min