Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių teismui perduota dvigubos žmogžudystės byla

Antrankiai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Antrankiai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai kartu su Šiaulių apygardos prokurorais baigė tirti ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl dvigubos žmogžudystės ir pasikėsinimo išžaginti.

Kaip rašoma Šiaulių policijos pranešime, šiais nusikaltimais įtariamas 21-erių šiaulietis G.V. ir kartu su juo buvęs jo motinos buvęs sugyventinis 27-erių M.K., kaltinamas fizinio skausmo sukėlimu, artimiausiu laiku išklausys teismo nuosprendį.

Jų įvykdytas nusikaltimas praėjusių metų pabaigoje sukėlė didžiulį rezonansą Šiauliuose. Viename Energetikų gatvės bute buvo rastas nužudytos moters ir sunkiai traumuoto vyro kūnai. 63 metų leisgyvį Energetikų gatvės gyventoją F.K. ir negyvą jo bute besiglaudusią 49-nerių metų V.L. gruodžio 29-osios rytą rado pastarosios motina.

Ant moters kūno buvo matyti smurto pėdsakai, tad dėl nužudymo ir sunkaus sveikatos sutrikdymo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Moters kūnas buvo apnuogintas, nusmauktomis kelnėmis. Todėl kilo įtarimas, jog ji galėjo būti dar ir išžaginta. Vyras dėl galvos smegenų traumos buvo paguldytas į Šiaulių ligoninės chirurginės reanimacijos skyrių. Pareigūnai, apsilankę pas jį, jokios vertingos informacijos negavo. Vyras tylėjo, nors bendrauti su kriminalistais ir galėjo. Po mėnesio dėl patirtų sunkių traumų jis mirė.

Taigi, tiriant šį nusikaltimą, pareigūnams teko pasikliauti nužudytosios artimųjų įtarimais bei nuorodomis ir sulaikyti buvusį V.L. sugyventinį 44 metų I.K. Po dviejų parų jis buvo paleistas, kadangi jokių objektyvių duomenų dėl smurtavimo prieš šiuos du nukentėjusiuosius nebuvo.

Įvykio vietos apžiūra leido daryti išvadą, kad išvakarėse nusikaltimo vietoje buvo girtauta, tad kriminalistams, tyrusiems šį nusikaltimą, reikėjo nustatyti, kas gi tą vakarą dar svečiavosi tame bute. Buvo apklausiami nukentėjusiųjų pažįstami, giminės, kaimynai. Vienų kaimynų durys pareigūnams vis neatsivėrė. Buvo išsiaiškinta, kad jame gyvenantis G.V. staiga išvyko į tėvo, su kuriuo pastaruoju metu beveik nepalaikė ryšio, laidotuves Alytuje.

Pareigūnai sukluso, o gavę duomenų, jog būtent šis vyras tą vakarą girtavo kartu su nukentėjusiaisiais, paprašė Alytaus kolegų jį sulaikyti. Gruodžio 31-ąją G.V. buvo uždėti antrankiai ir jis parvežtas į Šiaulius.

Narpliodami nusikaltimo gijas, po trijų dienų kriminalistai sulaikė dar vieną įtariamąjį, lemtingąjį vakarą dalyvavusį tose pačiose išgertuvėse – G.V. motinos buvusį sugyventinį 27-erių metų M.K. Taigi lemtingąjį vakarą nužudytojo F.K. bute taurelę kilnojo pas jį tuo metu besiglaudusi V.L., kaimynas G.V., jo motina Ž.V. ir pastarosios buvęs sugyventinis N.K.

Kaimynei išėjus namo, buto šeimininkas pradėjo varyti lauk ir du kitus sugėrovus. Tas labai papiktino G.V. ir jis puolė talžyti vyrą. Kai V.L. pradėjo garsiai šaukti, jis smūgiuoti pradėjo ir ją. Vyras talžė ir spardė abu nesustodamas. Po smūgį kiekvienam nuo savęs pridėjo ir M.K.

Alkoholio apsemtam protui buvo nepriimtinas buto šeimininko noras nekviestus svečius išprašyti lauk. Galiausiai G.V., anot jo sugėrovo, gulinčiai leisgyvei moteriai numovė kelnes ir pats pradėjo sagstyti savąsias, kėsindamasis ją išžaginti. Tada M.K., supratęs ką nori daryti G.V., nustūmė jį. Nuleidę pykčio priepuolio garą, vyrai baigė gerti alkoholį ir išėjo namo, per durų tarpą spinta užrėmę buto duris. Namuose jie nusiplovė kruvinas rankas, pavalgė ir…nuėjo miegoti. Miegojo ir jų sąžinė, alkoholis jai prabusti neleido. Tik pareigūnų įrodymų priremti, įtariamieji prabilo apie nusikaltimo aplinkybes.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min