Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 23d. 15:06

Šiaulių ugniagesių vadas Jonas Misiūnas išteisintas ir bus priklausomas nuo dviejų moterų

Jonas Misiūnas. Šiaulių ugniagesių vado Jono Misiūno byla
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Jonas Misiūnas. Šiaulių ugniagesių vado Jono Misiūno byla

Šiaulių apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis nušalintam Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkui Jonui Misiūnui, kurio baudžiamoji byla nutraukta pagal vienos patikimos moters laidavimą. Dvejus metus jis bus priklausomas ne tik nuo žmonos. Toje pačioje byloje dalyvavęs panevėžietis verslininkas Robertas Janutis pripažintas kaltu ir turės sumokėti nemenką baudą.

52-ejų metų Jonas Misiūnas, teismo sprendimu, nuo baudžiamosios atsakomybės atleistas pagal šeimos draugės Laimos Verbošaitienės laidavimą.

Byla nutraukta be užstato, tačiau teks sumokėti 20 MGL (753 eurų) baudą į Nukentėjusių nuo nusikalimų asmenų fondą. Sumokėti reikia per vienerius metus.

J.Misiūnui dvejiems metams atimta teisę dirbti valstybės tarnyboje. Tai reiškia, kad jis į savo pareigas sugrįžti galės tik po dvejų metų. Toks veiksmo scenarijus menkai tikėtinas, nes J.Misiūnas jau seniai galėjo išeiti į užtarnautą poilsį. 

40-metis Robertas Janutis pripažintas kaltu dėl tarpininkavimo kyšininkaujant. Ikiteisminio tyrimo metu jis teigė, kad paėmė 12 tūkst. litų teisininkams samdyti, o ne kyšiams duoti.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Rolandas Janutis
Alvydo Januševičiaus nuotr./Robertas Janutis

Teismas minėtus 12 tūkst. litų konfiskavo. Taip pat R.Janutis privalės sumokėti 120 MGL (4519 eurų) baudą. Šeštadalį baudos jis jau „sumokėjo“, nes dešimt parų išbuvo sulaikyme.

Absurdiška istorija su alkoholio kvapu

Istorija prasidėjo 2014 m. gegužės 6 dieną. Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai sulaikė Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininką J.Misiūną bei saugos tarnybos „Saugos skydas“ vadovą R.Janutį.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis J.Misiūnas susitarė su saugos tarnybos „Saugos skydas“ vadovu Robertu Janučiu už 12 tūkst. litų kyšį paveikti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorių generolą R.Baniulį.

Kitą dieną J.Misiūnas teisinosi, kad darbe girtas nebuvo – visą tai išgalvojo profesinė sąjunga.

Neapgalvotus J.Misiūno veiksmus iššaukė ugniagesių profesinės sąjungos atstovai, kurie įtarė jį atėjus į darbą neblaiviam. Policijos pareigūnai darbo vietoje viršininko nerado.

Įtariama, kad J.Misiūnas, siekdamas išvengti atleidimo iš pareigų, saugos tarnybos vadovui R.Janučiui perdavė 12 tūkstančių litų kyšį. Pinigus vokelyje nuvežė į degalinę „Abromika“, esančią Šiaulių pakraštyje, ties Ginkūnais.

J.Misiūnas teigia R.Janutį pažinojęs iš anksčiau. Jį prisiminė tuomet, kai sužinojo, jog yra kviečiamas į departamentą pasiaiškinti dėl gegužės 5 dienos įvykių. Sunerimo, kad departamentas nori jį per jėgą išgrūsti į užtarnautą poilsį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min