Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 1d. 09:39

Šiaulių universitete rado šautuvų (atnaujinta 13.33 val.)

Statybininkai rado šiuos šautuvus.
Šiaulių apskrities VPK nuotr. / Statybininkai rado šiuos šautuvus.

Pareigūnai praneša apie netikėtą radinį Menų fakulteto palėpėje.

Šiauliuose, Šiaulių universiteto Menų fakulteto pastato palėpėje, rasti du šautuvai. Vakar apie 12 val. ginklus aptiko patalpas remontuojantys statybininkai.

Įtariama, kad šautuvai yra Antrojo pasaulinio karo laikų, ketvirtadienį pranešė Policijos departamentas.

Papildyta 13.33 val. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė ketvirtadienio popietę išplatino pranešimą „Remonto darbai atskleidė karo laikų pėdsakus“.

Rašoma, jog per pastarąjį mėnesį Šiaulių miesto policijos pareigūnai net du kartus buvo iškviesti į Aušros alėjoje esantį Šiaulių universiteto Menų fakultetą.

Pirmąkart jie vyko ten rugsėjo 2 d., gavę pranešimą, kad Menų fakulteto pastato remontuojamoje palėpėje statybininkai rado apie 200 šovinių. Kriminalistinių tyrimų biuro pareigūnai konstatavovo, kad tai - karabino šoviniai, kurie buvo pradėti gaminti 19-ojo amžiaus paskutiniajame dešimtmetyje ir naudojami 1-ojo pasaulinio karo metais.

Rugsėjo 30 d. toje pačioje palėpėje statybininkai vėl aptiko karo laikų pėdsakus - du mauzerio konstrukcijos šautuvus. Vienas jų pagamintas 1910 metais, kitas – 1917 metais. Anot specialisto, tokius ginklus vokiečiai naudojo ne tik per 1-ąjį, bet ir per 2-ąjį pasaulinį karą. Rastaisiais šautuvais, ko gero, nesinaudota jau keletą dešimtmečių, nes jie užkonservuoti – užrakto mechanizmai gerai sutepti tepalais, vamzdžiai užkišti medžiagos skiautėmis. Specialistams yra paskirta užduotis atsakyti į klausimą, ar ginklai dar tinkami naudoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:03
02:14
18:06

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min