Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 3d. 13:38

Šiauliuose baigtas ikiteisminis tyrimas dėl Linkuvos socialinės globos namų renovacijos

Specialiųjų tyrimų tarnyba
Dainiaus Labučio/ L.T. nuotr / Specialiųjų tyrimų tarnyba

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo vykdant Linkuvos socialinės globos namų (buvęs pavadinimas – Linkuvos pensionatas) renovaciją.

Įtarimai dėl galimo piktnaudžiavimo siekiant turtinės naudos (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (BK) 228 straipsnio 2 dalis) pareikšti buvusiai Linkuvos socialinės globos namų direktorei S. D. Piktnaudžiavimu bei sukurstymu ir padėjimu piktnaudžiauti įtariami ir trijų renovacijos procese dalyvavusių bendrovių vadovai T.J. (BK 24 str. 5, 6 d., 228 str. 2 d.), R.A. ir V.S. (BK 24 str. 6 d., 228 str. 2 d.).

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad vykdant reikalingus įvairių paslaugų pirkimus dėl Linkuvos socialinės globos namų pastato renovavimo, S.D., būdama projekto viešųjų pirkimų komisijos pirmininkė, veikdama kartu su bendrovių vadovais T.J., R.A. ir V.S., piktnaudžiavo tarnyba – rengiamų viešųjų pirkimų konkurso sąlygose reikalavimai buvo pateikti taip, kad iš anksto numatytoms bendrovėms buvo suteikta išskirtinė galimybė jį laimėti.

Pradėjus ikiteisminį tyrimą, apie galimus pažeidimus STT informavo Viešųjų pirkimų tarnybą ir Lietuvos verslo paramos agentūrą, kurios konstatavo, kad vykdant Linkuvos socialinės globos namų pastato renovaciją Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui ir Europos Sąjungos struktūriniams fondams buvo padaryta 300 736,91 Lt žala.

Kaltinamasis aktas kartu su bylos medžiaga 2011 m. rugsėjo 30 d. perduotas Pakruojo rajono apylinkės teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min