Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 4d. 13:38

Šiauliuose bus teisiamos bendrovės, iš Rusijos parvežusios 1099 tonas dyzelino

Vilkikų eilė prie Kalė uosto
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vilkikai. Asociatyvi nuotr.

Šiaulių apygardos teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje trijų Šiauliuose registruotų transporto bendrovių vadovui pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir apgaulingo apskaitos tvarkymo.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad Šiauliuose registruotų bendrovių vadovas 2013 ir 2014 metais stambiu mastu organizavo neteisėtą akcizais apmokestinamų prekių (dyzelinių degalų) įgijimą, laikymą ir jo panaudojimą.

Nustatyta, kad dyzelinas neteisėtai būdavo įsigyjamas pasinaudojus septynioms Rusijos federacijoje registruotoms bendrovėms priklausančiais vilkikais.

Rusijos bendrovėms priklausantys vilkikai į Lietuvos Respubliką įvažiuodavo su dyzelinio pilnais standartiniais degalų bakais, tačiau šie degalai nebūdavo panaudojamas Rusijos bendrovių reikmėms.

Jis neteisėtai patekdavo į šiauliečio vadovaujamų bendrovių vilkikų, vykstančių su kroviniais į Europos šalis, bakus. Dideliu mastu vykstantis degalų perpylimas buvo vykdomas visą parą.

Tyrimo metu nustatyta, kad per dvejus metus iš Rusijos bendrovėms priklausančių vilkikų bakų į Lietuvoje registruotų vilkikų bakus per 1044 kartus neteisėtai buvo perpilta daugiau kaip 1 099 tonos dyzelino, kurio muitinė vertė viršija 658 tūkstančius eurų.

FNTT specialistai suskaičiavo, kad Šiauliuose registruotos bendrovės, vengdamos prievolės mokėti mokesčius už įgytą dyzelinį kurą, nedeklaravo ir nesumokėjo daugiau kaip 605 tūkstančių eurų akcizų, muito ir pridėtinės vertės mokesčių.

Taip pat FNTT tyrėjai nustatė, kad šiaulietis transporto bendrovių direktorius,  pasinaudodamas septynioms Rusijos Federacijoje registruotoms bendrovėms priklausančiais vilkikais, per 1044 kartus įsigijo didelį kiekį dyzelino, kurio įsigijimo neįformino buhalterinės apskaitos dokumentais – PVM sąskaitomis faktūromis ir šių degalų įsigijimo neįtraukė į bendrovių buhalterinę apskaitą, dėl ko iš dalies nebuvo galima nustatyti jo vadovaujamų bendrovių veiklos, turto, įsipareigojimų dydžio už 2013 ir 2014 metus.

Ikiteisminio tyrimo metu Šiauliuose registruotų bendrovių vadovas atlygino valstybei padarytą žalą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min