Dabar populiaru
Publikuota: 2016 kovo 14d. 09:39

Šiauliuose dėl reketo ir poveikio nukentėjusiajam bus teisiamas nepilnametis

Antrankiai
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: antrankiai

Apie tai, kad 14-metis sūnus yra persekiojamas tame pačiame rajone gyvenančio vaikino, šiaulietė sužinojo, kai vieną praėjusių metų rugsėjo dieną namuose neberado kompiuterio. Moteris pamanė, kad sūnus jį bus nusinešęs pas močiutę, pas kurią dažnai lankydavosi. Tačiau ji čia nerado nei namuose buvusio kompiuterio, nei kito, buvusio močiutės namuose. Sūnaus atsakymas moterį pribloškė ir ji kreipėsi į teisėsaugos institucijas.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai baigė tirti ir teisminiam nagrinėjimui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai turto prievartavimu ir poveikiu nukentėjusiajam pareikšti nepilnamečiui.
 

Tyrimo metu paaiškėjo, kad abu kompiuterius ir dar kompiuterio kietąjį diską nepilnametis nunešė į lombardą, norėdamas surinkti 300 eurų, kurių iš jo reikalavo jo pažįstamas 17-metis. Tokios kompensacijos buvo reikalaujama už neva sudegintus automobilio degalus, suplėšytas kelnes ir sugaištą laiką, ieškant Šiaulių rajone, netoli Vinkšnėnų, auginamų narkotinių medžiagų – kanapių, apie kurias jam buvo užsiminęs 14-metis. Pastarajam problemą buvo pasiūlyta išspręsti taikiai, t.y., sumokant 300 eurų. Priešingu atveju buvo grasinama smurtu prieš jį ir jo šeimos narius, pasakojama Šiaulių apskrities VPK atstovų pirmadienį paviešintame pranešime.

17-metis savo aukos laukdavo progimnazijoje, kurioje mokėsi nukentėjusysis, jos teritorijoje, pakeliui į mokymo įstaigą, taip pat ieškojo telefonu ir per draugus. Kartą 17-metis, smūgiuodamas rankomis ir kojomis į įvairias kūno vietas, paauglį sumušė. Šis nuolatinio terorizavimo nebeatlaikė ir vieną dieną namuose ir pas močiutę turėtus kompiuterius bei kompiuterio kietąjį diską nunešė į lombardą ir už juos gautus 125 eurus bei dar iš mamos paimtą šimtinę galimai atidavė savo persekiotojui.

Kai pastarajam buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas ir pareikštas įtarimas dėl turto prievartavimo, šis, siekdamas daryti poveikį, 14-metį toliau persekiojo, tik jau su kitokiu reikalavimu – pakeisti ikiteisminio tyrimo metu duotus parodymus, sakyti, kad jis viską išsigalvojo, reikalavo ikiteisminio tyrimo teisėjo apklausoje duoti melagingus parodymus. Todėl įtariamajam buvo pareikštas dar vienas įtarimas – dėl poveikio nukentėjusiam asmeniui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min