Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 18d. 08:19 , atnaujinta: 2017 gegužės 18d. 13:59

Šiauliuose „Ecoservice“ šiukšlių automobilyje gaisras kilo dėl neaiškių šiukšlių

Degantys konteineriai
Degantys konteineriai

Bendrasis pagalbos centras spaudai išplatintame pranešime informuoja apie gaisrą Šiauliuose. Vėliau buvo informuota, kad sprogimo nebuvo, tačiau staiga kilo didžiulė liepsna ir išdegino šiukšliavežę nepataisomai.

Kaip nurodoma pranešime, ketvirtadienį 07.48 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Šiaulių m., Pramonės g. 8, įmonės „Ecoservice“ šiukšlių automobilyje įvyko sprogimas, automobilis dega. Į įvykio vietą išsiųstos Šiaulių APGV, GMP ir PK.

Vėliau buvo išplatinta platesnė informacija apie šį įvykį. Jame rašoma, kad Šiauliuose atvira liepsna degė įmonės „Ecoservice projektai“ šiukšliavežė.

Žmonės šiame įvykyje nenukentėjo, o tūkstantinius nuostolius patyrusi bendrovė tiek gyventojus, tiek kitas verslo įmones perspėja, kad aplaidumas ir abejingumas tvarkant atliekas gali sukelti išties labai skaudžių, neatitaisomų pasekmių.

„Sprogimo nebuvo, tačiau į šiukšliavežę iškraunant atliekų konteinerį akimirksniu pasirodė galinga liepsna. Atviro ugnies šaltinio gesintuvais darbuotojams nepavyko užgesinti, todėl į pagalba buvo pasitelktos ir ugniagesių pajėgos“, – apie įvykį pasakoja „Ecoservice projektai“ direktorius Andrejus Barinovas.

Nėra aišku, dėl kokių medžiagų ar jų sąveikos kilo gaisras, tačiau viena akivaizdu – tokioms medžiagoms ne vieta maišuose, tuo labiau atliekų surinkimo konteineriuose.

Jo teigimu, kol kas nėra aišku, dėl kokių medžiagų ar jų sąveikos kilo gaisras, tačiau viena akivaizdu – tokioms medžiagoms ne vieta maišuose, tuo labiau atliekų surinkimo konteineriuose.

„Padariniai galėjo būti ir dar skaudesni, todėl pasisekė, jog tuo metu arti nebuvo žmonių ir niekas nenukentėjo. Tuo tarpu automobilio vidus apdegė labai stipriai ir greičiausiai nepataisomai“, – komentuoja A. Barinovas. Anot jo, toks aplaidumas įmonei kainuos apie 10 tūkst. Eur.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, per šiuos metus atliekų konteineriuose jau kilo 479 gaisrai, iš kurių net 234 – dėl neatsargaus gyventojų elgesio. A.Barinovas užsimena, kad panašių įvykių Šiauliuose ir kituose miestuose pasitaiko gana dažnai, tačiau tokio atvejo, kad atvira liepsna degtų visa šiukšliavežė – dar nebuvo.

„Paprastai su tuo susiduriame žiemą, kai žmones į konteinerius meta dar neatvėsusius pelenus. Tačiau, jeigu pastebimos rūkstančios atliekos, jos yra lengvai užgesinamos, šioms dar nespėjus kaip reikiant užsiliepsnoti“, – komentuoja A. Barinovas.

Pasak A. Barinovo, į atliekų surinkimo konteinerius ar maišus reikėtų dėti tik buityje susidarančias atliekas. Tuo tarpu antrines žaliavas – popierių, plastiką, stiklą reikia mesti į jiems skirtus konteinerius, o su pavojingomis atliekomis elgtis ypač atsakingai.

„Pavojingų ir degių atliekų, pavyzdžiui, lengvai užsiliepsnojančių flakonų, jokiu būdu negalima mesti į bendrą atliekų srautą. Jas būtina pristatyti į stambiagabaričių atliekų surinkimo aikšteles“, – sako A. Barinovas. Išsamų tiek Šiauliuose, tiek visoje Lietuvoje veikiančių didelių gabaritų atliekų aikštelių sąrašą galima rasti Aplinkos apsaugos agentūros internetinėje svetainėje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min