Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 13d. 13:54 , atnaujinta: 2017 sausio 13d. 15:05

Šiauliuose girta vaikus vežusi klaipėdietė buvo bausta ir narkotikų byloje

Aistė Nikulina
Alvydas Januševičius / Aistė Nikulina

Sausio 12 dienos vakarą, apie 21.30 val., Šiauliuose sustabdyta „Mercedes Benz“ vairuotoja vežė dvi mažametes dukras, nors buvo girta. Penktadienį Šiaulių apylinkės teisme kaltinamoji Aistė Nikulina visiškai pripažino savo kaltę. Teismas nuosprendį skelbs kitą savaitę.

Penktadienio popietę Šiaulių apylinkės teisme vyko teismo, kuriame klaipėdietė A.Nikulina buvo teisiama dėl vairavimo išgėrus. Moteris savo vaikus vežė su 2,22 promilės alkoholio kraujyje.

A.Nikulinai gruodžio mėnesį sukako 30 metų. Teisme kaltinamoji visiškai prisipažino esanti kalta dėl savo poelgio.

A.Nikulinai gruodžio mėnesį sukako 30 metų. Teisme kaltinamoji visiškai prisipažino esanti kalta dėl savo poelgio.

Ji papasakojo, kad sausio 11 dieną apie 19 valandą išvyko iš Klaipėdoje esančių namų į Pakruojo rajoną Pamūšio kaimą – pas savo uošvius. Ten būtų palikusi vaikus, šunį ir jūros kiaulytes, o pati sausio 18 dieną būtų išskridusi į Londoną.

Moteris tvirtina, kad Kryžkalnio degalinės kavinėje nusipirko kavos ir brendžio. Išgėrė, nes tuo metu buvo sudėtinga situacija jos šeimoje.

Išgėrusi apie 200-300 gramų brendžio moteris jautėsi apsvaigusi, tačiau tęsė kelionę: „Negalėjau pusiaukelėje sustoti. Pati gėriau – niekas nevertė. Nuoširdžiai gailiuosi.“

Paklausta, kodėl iš karto nenorėjo tikrinti girtumo, moteris kaltino emocinę būseną. Dėl šių savo veiksmų taip pat gailisi: „Buvau emociniame sutrikime. Su vaikais norėjau pakalbėti, bet pareigūnai neleido. Todėl pasielgiau neapgalvotai.“

Teismas išsiaiškino, kad moteris anksčiau nebuvo teista dėl vairavimo išgėrus. 2012 metais porą kartų bausta dėl važinėjimo užtamsintais langais. Tais pačiais metais ji dalyvavo byloje dėl narkotikų.

Teismas pastebi, kad šiame epizode jai buvo skirta 100 litų bauda. Kaltinamoji tvirtina, kad toje byloje buvo tik liudininkė.

Teismas padarė pusvalandžio pertrauką, nes negalėjo susikalbėti su kaltinamosios laiduotoja – kaltinamosios anyta – valstybine kalba. A.Nikulina prašė teismo pasigailėti ir žadėjo ateityje tokių dalykų nebekartoti.

Laiduotoja – anyta ir „mersedeso“ savininkė

Po nedidelės pertraukos teismas su vertėjo iš rusų kalbos pagalba bendravo su Svetlana Kiseliova – kaltinamosios anyta, kuri šioje byloje nusprendė būti savo marčios laiduotoja.

Prokuroras pasiūlė auklėjamojo poveikio priemones – 15 MGL (564,9 euro) į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą ir vairavimo teisių atėmimą dvejiems metams.

Ji teismui atskleidė, kad dirba bendrovėje „Lietuvos geležinkeliai“. Vėliau išsiaiškinta, kad automobilis, kurį vairavo A.Nikulina, priklauso būtent S.Kiseliovai.

Tiksliau, laiduotoja už šį automobilį kas mėnesį moka lizingo įmoką bankui – 201 eurą.

Laiduotoja teigė, kad nuo šiol šio automobilio neduotų niekam, kas planuoja vairuoti išgėręs.

Marčios poelgį vertina baisiai, tačiau žino, kad ji neturi bėdų nei dėl alkoholio, nei dėl narkotikų. Laiduotoja pati nevairuoja – neturi vairavimo teisių.

Prokuroras pripažino, kad dėl kaltinamosios veiksmų niekas nenukentėjo, ji gailisi savo poelgio. Siūlė atleisti ją nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, tačiau taip pat skirti auklėjamojo poveikio priemones – 15 MGL (564,9 euro) į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą ir vairavimo teisių atėmimo dvejiems metams.

VIDEO: Girtutėlė moteris Šiauliuose vežė savo du mažamečius vaikus

Advokatė teigė, kad bausmė kiek per griežta. Siūlė atsižvelgti į tai, kad A.Nikulina turi du vaikus, kuriuos nuolat tenka vežioti. Vairavimo teisių apribojimas sukeltų labai daug nepatogumų. Jei neįmanoma šios poveikio priemonės netenkinti, tai bent ją sumažinti perpus.

Teismas posėdžio pabaigoje pakeitė kardomąją priemonę – iš sulaikymo į pasižadėjimą neišvykti iki nuosprendžio, kuris numatomas sausio 19 dieną. Automobilį nuspręsta perduoti laiduotojai S.Kiseliovai.

Vežė vaikus, šunį ir jūros kiaulytes

15min primena, kad ketvirtadienio vakarą Šiauliuose, ties Pramonės ir Išradėjų gatvių sankryža, Šiaulių pareigūnai sustabdė automobilį. Nuo jį vairavusios moters sklido alkoholio kvapas. Jai nustatytas 2,22 prom. girtumas.

Moteris tą vakarą pareigūnams aiškino, kad planuoja skristi į Londoną. Ji esą pakeliui planuoja užsukti pas giminaičius, pas kuriuos žada palikti savo penkiametes dvynukes su jų augintiniais. O vėliau esą ketino važiuoti į Kauno oro uostą.

Moteris ikiteisminio tyrimo metu pripažino, kad alkoholį vartojo kelionės metu. Paskutinį kartą jo gurkštelėjo prie Kryžkalnio esančioje degalinėje. Tokio elgesio priežastimi moteris įvardijo konfliktą su sutuoktiniu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min