Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Šiauliuose nuteista trijulė, brutaliai vogusi japoniškų hibridų katalizatorius

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose paskelbtas nuosprendis trims jaunuoliams, kurie pernai pavasarį, naktimis, išpjaudavo ir pagrobdavo automobilių dujų išmetimo sistemos katalizatorius. Teismas kaltinamiesiems skyrė laisvės apribojimo bausmes: nepilnamečiui – 1 m., pilnamečiams – po 1 m. 4 mėn.
Įkraunamas hibridinis „Toyota RAV4“
Asociatyvi iliustracija: įkraunamas hibridinis „Toyota RAV4“ / Gamintojų nuotr.

Skirti ir įpareigojimai, pažymima Šiaulių apylinkės teismo ketvirtadienį paviešintame pranešime. Kaltinamieji solidariai turės sumokėti nukentėjusiesiems padarytą žalą, kuri siekia daugiau nei 12 400 eurų.

Vienas nuteistųjų prasitarė, kad katalizatorius pjovė iš hibridinių automobilių, nes jų kaina didesnė.

2021 m. pavasarį jaunuoliai išpjovė iš „Toyota“ ir „Lexus“ markės automobilių iš viso 11 dujų išmetimo sistemos katalizatorių. 19-metis kaltinamasis Markas Mazelskis padarė 11 nusikalstamų veikų, 18-metis – 10 ir 16-os metų kaltinamasis padarė tris nusikalstamas veikas. Nusikaltimo metu visi buvo metais jaunesni. Visi kaltinamieji anksčiau neteisti, du iš jų nusikalto būdami nepilnamečiai.

Teismas konstatavo, kad kaltinamųjų padarytos nusikalstamos veikos nebuvo planuotos iš anksto, o padarytos susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, t. y. pasitaikius tinkamoms galimybėms. Jauniausiojo nusikaltimo dalyvio vaidmuo bendrininkų grupėje buvo antraeilis – stovėdavo ir stebėdavo aplinką, kad niekas nepamatytų.

Visi trys kaltinamieji prisipažino ir nuoširdžiai gailėjosi. Sunkinanti aplinkybė – nusikalstamas veikas padarė bendrininkų grupėje.

Kaltinamiesiems bausmės sumažintos trečdaliu, kadangi jie prisipažino, buvo taikytas supaprastintas įrodymų tyrimas.

Kaltinamasis M.Mazelskis sakė, kad grįžo iš Norvegijos, kur mokėsi automechaniku ir remontavo automobilius. Dirbo Lietuvoje, vėliau išėjo iš darbo, pardavė savo automobilį ir išsinuomojo BMW.

Besibaigiant pinigams, sugalvojo vogti ir pardavinėti katalizatorius. Pasiūlė tai daryti pažįstamam. Dalį įrankių turėjo, kitus nusipirko.
M.Mazelskis atvirai nurodė, kad katalizatorius pjovė iš hibridinių automobilių, nes jų kaina didesnė.

Važinėdami išsinuomotu BMW, jaunuoliai pamatydavo tinkamą automobilį ir prie jo prieidavo. M.Mazelskis nurodė, kad domkratu pasikeldavo automobilį ir, pasišviesdamas telefonu, išpjaudavo katalizatorių. Pjovė Markas, o draugas stebėdavo aplinką. Kartą bandė pjauti ir draugas, bet jam nepavyko. Katalizatorius priduodavo supirktuvėje, gautus pinigus pasidalindavo.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lūkesčius atliepiantis biuras: ir nedidelėje erdvėje galima patenkinti skirtingus poreikius
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius