Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 16d. 16:21

Šiauliuose nuteista vaikų darželyje kaip savo kišenėje šeimininkavusi jo vedėja Liuda Šėgždienė

Taupyklė
Shutterstock nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: moteris, taupyklė

Ketvirtadienį, sausio 16 dieną, Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje dabar jau buvusi vieno Šiaulių lopšelio-darželio direktorė Liuda Šėgždienė, gimusi 1959 metais, buvo kaltinama apgaulingu apskaitos tvarkymu, dokumentų klastojimu, sukčiavimu, turto iššvaistymu, piktnaudžiavimu, turto pasisavinimu. Moteris nusikaltimus padarė būdama valstybės tarnautoja. Teisiamoji pripažinta kalta.

Kaip nurodoma baudžiamojoje byloje, nusikaltimas padarytas 2003–2011 metais, buvusiai lopšelio-darželio „Gluosnis“ vadovei inkriminuotas ne vienas nusikaltimo epizodas. Viename iš tokių epizodų konstatuojama, kad dvi Šiaulių miesto gyventojos vaikų užsiėmimams naudojosi minėto lopšelio-darželio sale. Už nuomą moterys mokėjo pinigus. Tačiau kaip paaiškėjo, gautus 3 100 litų Liuda Šėgždienė, užuot pervedusi į lopšelio-darželio labdaros-paramos fondo sąskaitą, juos pasisavino.

Kitame nusikaltimo epizode konstatuojama, kad suklastojus dokumentus vienai lopšelio-darželio darbuotojai neva buvo padidintas darbo krūvis. Nors minėta darbuotoja jokio papildomo darbo neatliko, į jos sąskaitą kaip už neva atliktą papildomą darbą buvo pervesti pinigai.

Vėliau ugdymo įstaigos direktorė minėtai darbuotojai nurodė šiuos gautus pinigus atiduoti jai. Nustatyta, kad savo veiksmais L.Šėgždienė valstybei padarė daugiau kaip 5 tūkstančių litų žalą. Ėmus aiškėti nusikaltimams, lopšelio-darželio vadovė Šiaulių savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu iš užimamu pareigų buvo atleista. 

L.Šėgždienė savo kaltę neigė.

Teismas, išnagrinėjęs šią bylą konstatavo, kad L.Šėgždienės kaltė yra įrodyta nukentėjusiųjų, liudytojų parodymais, kita bylos medžiaga. Taip pat teismas konstatavo, kad  buvusi lopšelio-darželio direktorė savo nusikalstamais veiksmais valstybei padarė ne tik finansinę, bet ir neturtinę žalą.

L.Šėgždienė pripažinta kalta, jai skirta 11 tūkstančių 700 litų bauda. Nuteistoji Šiaulių miesto savivaldybei turės sumokėti 5 048 litų turtinę žalą. Šis nuosprendis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, pažymima Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjo ryšiams su visuomene Vytauto Jončo ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min