Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiauliuose nuteisti neteisėtai vairuotojų pažymėjimus bandę įgyti asmenys

Suklastotas dokumentas
VSAT nuotr. / Suklastotas dokumentas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiaulių miesto apylinkės teismas kaltais dėl papirkimo ir dokumentų klastojimo pripažino septynis asmenis, kurie bandė neteisėtai įgyti vairuotojų pažymėjimus.

Kaip rašoma Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pranešime, keturiems iš jų skirtos piniginės baudos iki 4 tūkst. 550 litų, o padėjusieji atskleisti šį nusikaltimą atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą vieneriems metams ir jiems skirta baudžiamojo poveikio priemonė – sumokėti 5 MGL (650 Lt) įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Ikiteisminį tyrimą atlikę STT Šiaulių valdybos pareigūnai išsiaiškino, kad vairuotojo pažymėjimai buvo išduodami asmenims, kurie už piniginį atlygį per tarpininkus įgydavo suklastotą vairavimo mokyklos baigimą liudijantį dokumentą, gaudavo suklastotą vairuotojo sveikatos patikrinimo pažymą ir suklastotą pirmosios medicininės pagalbos suteikimo kursų išklausymą patvirtinantį sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą.

Kita baudžiamoji byla, kurioje įtarimai pateikti vienos vairavimo mokyklos savininkui, medicinos įstaigų darbuotojams, VĮ „Regitra“ darbuotojams ir kitiems asmenims, netrukus taip pat bus perduota teismui.

Pradėję ikiteisminį tyrimą, STT pareigūnai atliko ir vairuotojų pažymėjimų išdavimo procedūros sisteminę antikorupcinę analizę ir nustatė antikorupciniu požiūriu rizikingiausius vairuotojo pažymėjimų išdavimo procedūros etapus.

Siekiant veiksmingų pokyčių šioje srityje Vidaus reikalų ministerijai, Sveikatos apsaugos ministerijai ir Valstybinei kelių transporto inspekcijai pasiūlyta peržiūrėti procedūras, nustatyti naujus kontrolės mechanizmus, rengti darbuotojų mokymus ir vykdyti antikorupcinį švietimą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min