Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 1d. 11:41

Šiauliuose sulaikyta grupuotė narkotikų gabenimui naudojo „gyvus konteinerius“ iš visos Lietuvos

Antrankiai
Šiaulių apskrities VPK nuotr. / Asociatyvinė nuotr. Sulaikymas

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų atliktos operacijos metu buvo sulaikyti trys asmenys, kurie įtariami veikę organizuotoje grupėje ir savo nusikalstamiems tikslams įgyvendinti naudodavę žmones kaip konteinerius narkotikams gabenti.

Du iš jų – trisdešimtmetis ir 23 metų šiauliečiai, buvo sulaikyti per kratą gegužėa 25-ąją Šiauliuose, trečiąjį – 39 metų vyrą, kriminalistai sulaikė Panevėžyje.

Kratų metu buvo rastos ir paimtos neteisėtai laikomos narkotinės medžiagos, ginklas bei šaudmenys, neperšaunamos liemenės, pinigai, kurie yra galimai gauti iš vykdytos nusikalstamos veiklos, taip pat kiti daiktai, turintys reikšmės ikiteisminiam tyrimui.

Sulaikytiesiems pareikšti įtarimai dėl labai sunkių nusikaltimų – prekybos žmonėmis ir labai didelio kiekio narkotinių medžiagų gabenimo. Teismas sankcionavo jų suėmimą trims mėnesiams. 

VIDEO: Nutraukta narkotikų gabenimo grandinė

Turimais duomenimis šie Šiauliuose ir Panevėžyje veikę asmenys galimai organizavo labai didelio kiekio narkotinių medžiagų įgijimą, laikymą ir gabenimą iš Pietų Amerikos į Europą bei platinimą pačioje Europoje. Kvaišalai dažnai buvo gabenami „gyvuose konteineriuose“ – specialiai užverbuotų žmonių skrandžiuose. Užsienio šalyse iš tokių užverbuotų asmenų, organizatorių nurodymu gabenusių labai didelius kiekius narkotinių medžiagų, policijos pareigūnai paėmė apie 2,5 kg kokaino.

Žmonių, kurie sutiktų tokiu būdu gabenti narkotikus, šiauliečiai ieškojo įvairiuose Lietuvos miestuose. Dažniausiai į jų akiratį patekdavo nepritekliuje gyvenantys, socialiai pažeidžiami asmenys, kurie buvo viliojami dideliu uždarbiu.

Viena iš tokių ir moteris, kuri šiam žingsniui ryžosi norėdama apmokėti advokato teikiamas paslaugas jos sūnui. Kai išsigandę užverbuotieji nutardavo pasitraukti iš „žaidimo“, prieš juos būdavo naudojami grasinimai ir net smurtas.

Organizatoriai bei jų bendrininkai taip pat patys sekė, kaip užverbuoti asmenys vykdo nusikalstamą veiką, kontroliavo narkotinių medžiagų įgijimo, laikymo ir gabenimo procesą.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min