Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiauliuose sulaikytas su nėščiųjų pagalba šimtus tūkstančių litų iš „Sodros“ pasisavinęs vyras

„Sodra“
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / „Sodra“
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apskrities skyriaus pareigūnai atlikdami ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje dėl Šiaulių mieste registruotos vienos bendrovės vykdytos veiklos, kurios deklaruojama pagrindinė veikla – pašto paslaugos, antradienį sulaikė nuo tyrimo besislapstantį 33 metų minėtos bendrovės buvusį direktorių T.J.

Bendrovės direktorius įtariamas organizavęs 10 nėščių moterų grupę, su kuriomis apgaule ketino užvaldyti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (SODRA) biudžeto lėšas  – iš viso 754  tūkst. 838 Lt, iš kurių 321 tūkst. 443 Lt jau buvo užvaldyta, o kitai sumai 433 tūkst. 395 Lt pareigūnai užkirto kelią tai padaryti.

Ikiteisminio tyrimo metu pareigūnai įtaria, kad pernai ir užpernai  direktorius T.J. veikdamas  su 10 nėščių moterų tyčia apgaule savo naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą, tai yra Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos biudžeto lėšas, motinystės pašalpą ir motinystės (tėvystės) pašalpą, kuriems „Sodra“ jau išmokėjo iš viso 321 tūkst. 443 Lt pašalpų.

433 tūkst. 395 Lt mokėjimas sustabdytas.

Tyrimo metu nustatyta, kad realizuodamas, kaip įtariama, savo nusikalstamą sumanymą, T.J. rado 10 nėščių moterų ir pasiūlė fiktyviai įsidarbinti savo vadovaujamoje bendrovėje, kad po to apgaule gautų motinystės (tėvystės) pašalpas iš „Sodros“. Moterims kareikšti įtarimai dėl sukčiavimo.

Minėtos moterys yra arba jo pažįstamos, arba vieno iš Kauno universitetų studentės, su kuriomis galėjo supažindinti T.J sugyventinė, kuri taip pat studijuoja tame pačiame universitete.

Vykdydamas sumatytą planą, T.J. fiktyviai, pagal netikras darbo sutartis, įdarbino 10 nėščių moterų.  Sutartyje „darbdavys" įtvirtino žinomai melagingas žinias, kad jos įdarbinamos  vadybininkėmis, kai tuo tarpu tiek direktorius T.J, tiek ir į bendrovę įdarbintos moterys žinojo, kad  realiai jokio darbo šioje įmonėje nedirbs, atlyginimo negaus.

Dalis įdarbintų moterų iki tol niekur nedirbo arba buvo universitetų studentės ar dirbo kitose darbovietėse, kuriose nebuvo mokamas nedidelis darbo užmokestis.

T.J. buvo gerai išstudijavęs galiojančius teisės aktus dėl minėtų pašalpų mokėjimo tvarkos ir dokumentuose nurodydavo, kad tą ketvirtį, pagal kurį skaičiuojama motinystės pašalpa, jis neva kai kurioms darbuotojoms priskaičiavo maždaug po 23 tūkst. Lt darbo užmokesčio, kai tuo tarpu kitais ketvirčiais, už kuriuos motinystės (tėvystės) pašalpa neskaičiuojama, jis deklaravo, kai joms darbo užmokesčio visai nemokėjo, jos buvo nemokamose atostogose, sirgo arba išmokėjo iki nuo 800 iki 1000 Lt darbo užmokestį per ketvirtį.

Pavyzdžiui, kad būtų priskaičiuojama didelė motinystės pašalpa, jis dokumentuose nurodė, kad per vieną mėnesį darbuotojai buvo priskaičiuota 22 tūkst. Lt darbo užmokesčio, t. y. reikiamo ketvirčio paskutinį mėnesį, per kurį buvo įdarbinta nėščia moteris.

Kitiems realiai minėtoje bendrovėje dirbusiems asmenims būdavo priskaičiuojamas tik minimalus darbo užmokestis, didžioji dalis buvo įdarbinti tik puse etato ir su minėtais darbuotojais už darbą T.J. dažniausiai neatsiskaitydavo, pasiūlydavo įsidarbinti į kitas jo vadovaujamas bendroves, kur padėtis iš esmės nesikeisdavo.

Nustatyta, kad realiai apgaule įgytos pašalpos, kurios buvo pervestos į nėščių moterų asmenines sąskaitas, joms neatiteko, kadangi didžiąją dalį „Sodros“ išmokėtų pašalpų jos grąžindavo T.J. Turima duomenų, kad minėtus apgaule įgytus pinigus jis pasidalijo su nusikalstamo pasaulio asmenimis, su kuriais palaiko glaudžius ryšius.

T.J pats yra teistas 4 kartus, atlikęs bausmę Pravieniškių sustiprinto režimo pataisos darbų kolonijoje. Šiuo metu T.J. gyvena Kaune, pats važinėja metų senumo automobiliu Audi Allroad.

Įtariama, kad siekdamas nuslėpti šią nusikalstamą veiką, T.J. bendrovės apskaitos dokumentų, įrodančių bendrovės veiklą, nepateikė, pačią bendrovę, kaip įtariama, fiktyviai pardavė asocialiam asmeniui, o dokumentus paslėpė arba sunaikino.

Ikiteisminio tyrimo metu atlikta 11 kratų. Per jas rasta tyrimui reikšmingų dokumentų. Kai kuriose rastose darbo sutartyse buvo nurodomas 23 tūkst. 500 Lt mėnesinis darbo užmokestis dirbant per dieną 3–4 darbo valandas.

T.J. trečiadienį Šiaulių miesto apylinkės teismo nutartimi paskirta kardomoji priemonė suėmimas 14 parų, jam pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo. Tyrimui vadovauja Šiaulių miesto apylinkės prokuratūra.

Taip pat minėto asmens atžvilgiu šiuo metu kitose ikiteisminio tyrimo įstaigose atliekami dar trys ikiteisminiai tyrimai, jis yra dar kelių bendrovių savininkas ir faktinis direktorius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min