TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiauliuose sulaikyti broliai iš neapskaityto cukraus susikrovę milijoną

Broliai iš neapskaityto cukraus susikrovė milijoną
FNTT nuotr. / Broliai iš neapskaityto cukraus susikrovė milijoną
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) išaiškino du Šiaulių rajono gyventojus, kurie organizavo didelių kiekių iš Latvijos įmonių įsigyto lenkiško cukraus realizavimą Šiaurės Lietuvoje.

FNTT Šiaulių apygardos valdyba kartu su Šiaulių apygardos prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Įtariama, kad jau anksčiau su teisėsauga reikalų turėję broliai per 2013 metus šešėlyje realizavo apie 400 tonų cukraus,  gavo daugiau nei 1 milijoną litų nelegalių pajamų ir išvengė į valstybės biudžetą sumokėti daugiau nei 200 tūkst. litų PVM.

FNTT Šiaulių apygardos valdybos tyrėjai atskleidė šešėlinę nusikalstamą schemą, kai lenkiškos kilmės cukrus be buhalterinės apskaitos dokumentų buvo įsigyjamas iš Latvijos įmonių. Cukrus į Lietuvą buvo gabenamas vilkikais. Krovinį gabenantys vairuotojai su savimi turėdavo krovinio gabenimo dokumentus, tačiau, atvykus į galutinį tašką, dokumentai būdavo sunaikinami ir nepakliūdavo į buhalterinę apskaitą. Cukrus buvo sandėliuojamas keliuose sandėliuose Šiaulių rajone arba įtariamųjų namuose. Nelegalus cukrus būdavo parduodamas Šiaulių, Panevėžio, Telšių ir Klaipėdos regionuose.

Vykdant ikiteisminį tyrimą buvo atliktos 24 kratos, kurių metu rasti tyrimui reikšmingi buhalteriniai dokumentai, užrašai, kompiuteriai, paimta 50 tūkst. litų grynaisiais, kurie, kaip įtariama, gauti iš nusikalstamos veiklos.

Taip pat rasta 46 tonos cukraus, iš  kurių 20 tonų įmonė neturėjo įsigijimo dokumentų. Įmonės kasoje suskaičiavus grynųjų pinigų likutį, nustatytas beveik 700 tūkst. litų trūkumas.

Aiškinamasi, kur galėjo būti panaudoti minėti pinigai. Vienas iš įtariamųjų šiuo metu  baigia įsirengti naujai pasistatytą namą. Įtariama, kad namo statybai buvo naudojamos  lėšos, gautos iš šešėlinės prekybos cukrumi, todėl atliekamas tyrimas dėl nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimo.

Vieno iš nelegalaus cukraus prekeivio namuose kratų metų buvo rasta apie 200 litrų naminės degtinės. Patalpų savininkas mėgino sunaikinti įkalčius – išpylė dalį naminės degtinės. Šio įvykio užfiksavimui ir ištyrimui buvo iškviesti Šiaulių AVPK pareigūnai.

Šešėlinę prekybą organizavusiems broliams paskirtos kardomosios priemonės – suėmimai. Vienas iš jų suimtas 2 mėn. o kitas – 1 mėn.    

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min