Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiauliuose teismui perduota byla dėl kyšininkavimo, papirkimo ir dokumentų klastojimo

Šaltinis: 15min
0
A A

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl kyšininkavimo, papirkimo, dokumentų klastojimo ir panaudojimo.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad pilietė L.B., norėdama įteisinti nelegaliai iki 1994 metų sodininkų bendrijoje Šiaulių rajone pastatytą gyvenamąjį namą ir pagalbinį pastatą, siekdama neteisėtai gauti projektavimo sąlygų sąvadą, statybos leidimą, o vėliau pasiekti, kad pastatai būtų pripažinti tinkamais naudoti, sukurstė kitus asmenis suklastoti dokumentus ir juos pateikė įvairioms institucijoms, susijusioms su statybų įteisinimo procesu.

L.B. pareikšti įtarimai dėl sukurstymo suklastoti dokumentus, dokumentų klastojimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 24 straipsnio 5 dalis, 300 straipsnio 1 dalis) ir papirkimo (LRBK 227 str. 2 d.).

Šioje baudžiamojoje byloje įtarimai dėl galimo kyšininkavimo (LRBK 225 str. 2 d.) ir dokumentų klastojimo (LRBK 300 str. 1 d.) pareikšti pastatų energinio naudingumo sertifikavimo ekspertei E. B., kuri, būdama valstybės tarnautojui prilygintas asmuo, tiesiogiai susitarė priimti ir priėmė kyšį už neteisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, t. y. pastato savininkei L. B. išdavė suklastotą pastatyto pastato energinio naudingumo sertifikatą.

Įtarimai dėl įvairių dokumentų klastojimo (LRBK 300 str. 1 d.) pareikšti matininkui A. B., statinių statybos techninės priežiūros vadovui A. Ž. ir vienam juridiniam asmeniui.

Ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Kaltinamasis aktas kartu su bylos medžiaga perduotas Šiaulių miesto apylinkės teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min