Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiauliuose už grotų atsidūrė du narkotikų prekeiviai

Dainius Želvys
Šiaulių apskrities VPK nuotr. / Dainius Želvys
Šaltinis: 15min
0
A A

Įsigaliojus Šiaulių apygardos teismo nuosprendžiui, birželio 3 d. policijos pareigūnai už grotų pasodino narkotikų platinimu įtariamą 37 metų šiaulietį Dainių Želvį. Ten jo laukia už analogišką nusikalstamą veiklą vasario 2 d. vykusio teismo posėdžio metu suimtas geras pažįstamas 32 metų Kuršėnų gyventojas Rolandas Andrejevas.

Kaip informuoja Šiaulių apskrities policija, šiuos vyrus sieja bendras verslas – kvaišalų platinimas. Policijos pareigūnai turėjo informacijos, kad jais R.Andrejevą aprūpindavo D.Želvys, tačiau teismas konstatavo, kad šiam faktui patvirtinti trūksta įrodymų.

R.Andrejevą su žmona Šiaulių miesto policijos pareigūnai sulaikė 2007 metų liepos 11-osios vakare. Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos pareigūnai, tikrindami operatyvinę informaciją apie galimą narkotikų gabenimą, apie 20 val. Šiauliuose, ties Vytauto gatvės 150-uoju namu, sustabdė kuršėniškio vairuojamą automobilį Audi A4. Su juo važiavo ir žmona Gerinta.

Kriminalistai nuodugniai apžiūrėjo automobilį, tačiau kvaišalų nerado. Buvo nuspręsta atlikti detalią asmenų apžiūrą. Jos metu pareigūnai pas Gerintą rado tris polietileninius paketėlius: viename jų buvo 200 ekstazio tablečių, kituose dviejuose – 1,8 g smulkintų kanapių. Visas šis turtas buvo slepiamas moters kelnaitėse.

Pasirodo, pastebėjęs stabdančius policijos pareigūnus vyras nieko geresnio nesugalvojo, kaip gabenamą krovinį paslėpti žmonos kelnaitėse. Ir nors sulaikytasis tvirtino, kad narkotikų buvo įsigijęs savo reikmėms, nei jo, nei žmonos biologinėse terpėse psichotropinių medžiagų junginių nebuvo rasta – tai paneigė jo versiją dėl kvaišalų pirkimo savo reikmėms.

R.Andrejevas su teisėsaugos pareigūnais susidūrė ne pirmą kartą. Jam net keletą kartų taikytas Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymas: tris kartus buvo įspėtas nutraukti nusikalstamą veiklą, du kartus teismas jam buvo skyręs įpareigojimus nebendrauti su nurodytais nusikalstamo pasaulio atstovais, nesilankyti nurodytose kavinėse bei restoranuose, nurodytu laiku būti namuose ir t. t.

D.Želvys Šiaulių miesto policijos pareigūnams su kvaišalais įkliuvo 2007 metų rugpjūčio 27-ąją. Grįžtantį automobiliu iš Kuršėnų ties įvažiavimu į Šiaulius jį sustabdė Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos pareigūnai. Apieškant jo kelnių kišenėje buvo aptikti trys plastikiniai paketėliai su smulkintomis kanapėmis.

D.Želvio namuose atliktos kratos metu balkone, po laukuje virtuvės palange, kriminalistai rado apie 300 gramų marihuanos ir nemažai tuščių polietileninių maišelių, skirtų jai dozuoti. Rastas nemažas kvaišalų kiekis ir maišeliai jiems pakuoti paneigė D.Želvio mėginimą įteigti, kad kvaišalai buvo skirti tik asmeniniams poreikiams. Tada sulaikytasis mėnesiui buvo suimtas. Vėliau kardomoji priemonė pakeista, D.Želvys iki teismo išleistas į laisvę.

Šiaulių miesto policijos pareigūnai jam pritaikė Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymą, oficialiai įspėdami nutraukti nusikalstamą veiklą.

Tačiau D.Želvys šį įspėjimą ignoravo ir tų pačių metų lapkričio 20-osios vakare pareigūnams vėl įkliuvo su narkotikais. Jo vairuojamą automobilį, važiuojantį nuo Kuršėnų Šiaulių link, patruliai stabdė likus aštuoniems kilometrams iki miesto. Vairuotojas sustojo, tačiau pamatęs prie automobilio besiartinančius dar ir kriminalistus paspaudė akceleratoriaus pedalą.

Mašina šoktelėjo pirmyn ir kliudė priekyje stovintį uniformuotą patrulį. Pareigūnas užkrito ant variklio dangčio ir nuriedėjo ant žemės, o automobilis nurūko Šiaulių link.

Kriminalistai persekiodami bėglį nuvažiavo iš paskos. Didžiuliu greičiu, siekiančiu per 150 km/h, vairuotojas raižė miesto gatves. Pareigūnai jo automobilį nusekė iki Daukanto gatvės. Čia persekiojamą transporto priemonę rado užrakintą, vairuotojas buvo pasprukęs.

Pareigūnai automobilį transportavo į policijos komisariato kiemą.

Pasitelktas į pagalbą tarnybinis šuo atvedė kriminalistus į vieno tos pačios gatvės namo laiptinę, tačiau čia pėdsakus pametė. Name buvo kitas išėjimas, pro kurį bėgliui, matyt, ir pavyko pasprukti.

Lapkričio 21-osios rytą D.Želvys atėjo į Šiaulių miesto vyriausiąjį policijos komisariatą. O atėjo todėl, kad vykstant ankstesniam ikiteisminiam tyrimui dėl narkotinių medžiagų platinimo jam buvo paskirta kardomoji priemonė – įpareigojimas periodiškai registruotis Šiaulių miesto policijoje.

Pareigūnai paprašė jo automobilį atrakinti. Transporto priemonės salone jie rado du plastikinius paketėlius, kurių viename buvo 0,2 g amfetamino, o kitame – 0,24 g kokaino.

Tąkart D.Želvio atžvilgiu buvo pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis ir ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui.

Šių metų vasario 2 d. Šiaulių miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs minėtų šiauliečių baudžiamąsias bylas, R.Andrejevui skyrė 8 metus ir 6 mėnesius nelaisvės ir jį teismo salėje suėmė, o D.Želviui laisvę atėmė 3 metams, tačiau iki teismo nuosprendžio įsiteisėjimo paliko laisvėje už užstatą, įpareigojant periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Nuteistieji šį nuosprendį apskundė motyvuodami tuo, kad skirta per griežta bausmė, nes jie narkotikų neplatino, tik buvo įsigiję savoms reikmėms. Gegužės pabaigoje apeliacine tvarka baudžiamąją bylą nagrinėjo Šiaulių apygardos teismas. Jis skundus atmetė kaip nepagrįstus.

Birželio 3 d., įsiteisėjus teismo nuosprendžiui, D.Želvys taip pat atsidūrė už grotų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Prekė Narkotikai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min