Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Siauruko“ rekonstrukcijos viešųjų pirkimų konkursas – neskaidrus

Siaurasis geležinkelis
BFL nuotr. / Siaurasis geležinkelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismas patenkino prokuroro prašymą panaikinti neskaidraus viešųjų pirkimų konkurso rezultatus.

Panevėžio apskrities administracijos organizuotame viešųjų pirkimų konkurse Aukštaitijos siaurojo geležinkelio objektų rekonstrukcijos darbams atlikti buvo pažeistas lygiateisiškumo principas ir neteisėtai pašalinta viena bendrovių – taip konstatuota Panevėžio apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjos priimtame sprendime.

Viešąjį interesą gynęs Panevėžio apygardos prokuratūros Civilinių bylų skyriaus vyriausiasis prokuroras Remigijus Senkus teigia, kad Panevėžio apskrities administracija, rengdama konkursą siaurojo geležinkelio objektų rekonstrukcijos darbams vykdyti, buvo akivaizdžiai pažeidusi lygiateisiškumo, nediskriminavimo ir skaidrumo principus, įtvirtintus viešųjų pirkimų įstatymu. Viena bendrovė buvo nepagrįstai pašalinta, su kita – likusia vienintele konkurso dalyve – šių metų kovo 31 d. buvo sudaryta rangos darbų pirkimo sutartis.

Prokurorų prašymu, teismas rangos darbų sutartį pripažino negaliojančia nuo sudarymo momento ir leido taikyti laikiną apsaugos priemonę – sutarties vykdymo sustabdymą.

Kaip rašoma ieškinyje, buvo būtina ginti viešą interesą, nes viešojo pirkimo procedūrų skaidrumo nepaisymas paprastai pažeidžia ne tik privačius, bet ir viešuosius interesus.Panevėžio apskrities administracija, rengdama konkursą siaurojo geležinkelio objektų rekonstrukcijos darbams vykdyti, buvo akivaizdžiai pažeidusi lygiateisiškumo, nediskriminavimo ir skaidrumo principus.

Siaurojo geležinkelio – kultūros paveldo ir turizmo objekto plėtros projektą finansuoja Europos Sąjungos struktūriniai fondai, dalį lėšų skiria valstybė, todėl paaiškėjus, kad darbai buvo įvykdyti pagal niekinį sandorį, tekų grąžinti visus pinigus rėmėjui, valstybė patirtų didelę žalą.

Jau anksčiau Panevėžio apygardos teismas, nagrinėjęs civilinę bylą, buvo pripažinęs, kad Panevėžio apskrities administracijos konkursas siaurojo geležinkelio objektų rekonstrukcijos darbams vykdyti buvo vykdomas neskaidriai ir pažeidžiant lygiateisiškumo principą. Buvo konstatuota, kad viena bendrovė buvo pašalinta nepagrįstai, o pasirinktos bendrovės pateiktas pasiūlymas neatitiko konkurso sąlygų nustatytiems reikalavimams. Tačiau perkančioji organizacija, žinodama apie tokį teismo sprendimą, po savaitės pasirašė rangos sutartį, tuo tik sustiprindama abejones dėl konkurso skaidrumo.

Ginti viešąjį interesą ir kreiptis į teismą tam, kad rangos darbų sutartis būtų pripažinta niekine ir būtų sustabdytas jos vykdymas, Panevėžio apygardos prokuratūros paprašė iš konkurso pašalinta bendrovė „Panevėžio statybos trestas“.

Panevėžio apygardos teismas sprendime pažymėjo, kad viešųjų pirkimų įstatymo nuostatos aiškintinos ir taikintinos taip, kad būtų apgintas viešasis interesas, nes, nesilaikant viešųjų pirkimų įstatymo nuostatų, nebuvo pasiektas viešojo pirkimo tikslas.

Panevėžio apskrities administracijos padarytas klaidas – neteisingus viešųjų pirkimų konkurso dalyvių vertinimus Panevėžio apygardos teismas įpareigojo ištaisyti iš likviduotos apskrities administracijos teises perėmusią Susisiekimo ministeriją, pažymima Panevėžio apygardos prokuratūros viešųjų ryšių vyriausiosios specialistės Vidos Bielskytės pirmadienį išplatintame pranešime.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min