Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 19d. 12:20

Šiemet Kauno apskrityje avarijose jau žuvo 37 žmonės, policija pradeda greičio mėgėjų medžioklę

Kauno policija matuoja greitį
Kauno policijos nuotr. / Kauno policija matuoja greitį

Sekmadienį minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Jos tikslas – žuvusiųjų eismo dalyvių paminėjimas, dvasinis ir moralinis palaikymas žmonių, kurių šeimos nariai, draugai ar pažįstami žuvo eismo įvykiuose. Šia diena norima dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje, Kelių eismo taisyklių laikymąsi, kad būtų išvengta beprasmių aukų, rašoma Kauno apskrities VPK pranešime.

Sekite mus socialiniame tinkle „Facebook“ ir pirmi sužinokite svarbiausias naujienas. Mes nenorime jūsų gąsdinti, mes tik norime padėti gyventi saugiau.

2012 metais Kauno apskrityje jau įvyko 415 eismo įvykių, kuriuose buvo sužalota 512 eismo dalyvių ir 37 eismo dalyviai žuvo. Kauno mieste nuo metų pradžios žuvo 12 eismo dalyvių, o apie 60 proc. eismo įvykių, kurių metu žuvo žmonės, įvyko dėl nustatyto greičio viršijimo.

Per 10 šių metų mėnesių surengta 12 saugaus eismo akcijų, parengti 26 planai, kurių metu buvo aktyviau kontroliuojami leidžiamą važiavimo greitį viršijantys vairuotojai. Kauno apskrityje už greičio viršijimą nubausti 7 tūkst. 867 asmenys (Kauno mieste – 3 tūkst. 461).

Siekiant sustiprinti kontrolę, prevencinės priemonės vykdomos viešojo ir neviešojo patruliavimo būdais. Neviešojo patruliavimo metu naudojamas policijos skiriamaisiais ženklais nepažymėtas automobilis su įmontuota mobilia greičio matavimo sistema. Priemonės vykdomos Kauno, Jonavos, Kėdainių ir Kaišiadorių miestuose, Kauno apskrityje esančių magistralinių ir krašto kelių ruožuose.

Viena iš eismo įvykių priežasčių – saugaus greičio nesilaikymas tamsiu  paros metu. Siekiant sumažinti sužeistų ir žuvusių eismo dalyvių skaičių bei sustiprinti  leistino greičio viršijimo kontrolę tamsiu paros metu nuo lapkričio 16 d. iki gruodžio 2 d. Kauno mieste vykdoma speciali policinė priemonė, kurioje Kauno policijos pareigūnams padeda kolegos iš Marijampolės, Alytaus ir Kelių policijos tarnybos. Jos metu ypatingas dėmesys skiriamas Kauno miesto judriausioms gatvėms.

Šios priemonės metu 2012 metų lapkričio 16–18 dienomis užfiksuoti 188 greičio viršijimo atvejai, iš kurių net 118 kartų nustatytas greitis buvo viršijamas daugiau kaip 20, bet ne daugiau kaip 30 kilometrų per valandą (kas užtraukia baudą nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų) ir 2 kartus užfiksuotas nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 50 km per valandą (kas užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio iki vieno tūkstančio penkių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu).

Neliko nepastebėti ir kiti vairuotojų daromi pažeidimai, tai yra minėtos priemonės metu nustatyta: 3 neblaivūs vairuotojai, 1 vairuotojas važiuodamas naudojosi mobiliojo ryšio telefonu, 3 automobilių tech. apžiūra nebegaliojo, 3 vairuotojai neturėjo privalomojo civilinės atsakomybės draudimo, 3 automobilių stiklai buvo neleistinai tamsinti ir 1 automobilis eksploatuojamas su vasarinėmis padangomis.

VIDEO: Kaune stiprinama greičio kontrolė.wmv

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min