Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 20d. 15:10

Šiemet pareigūnai užkardė daugiau nuteistiesiems draudžiamų daiktų patekimo į laisvės atėmimo vietas atvejų

Suslėgto oro balionas
Kalėjimų departamento nuotr. / Suslėgto oro balionas

Per pirmąjį šių metų pusmetį pareigūnai užkardė daugiau draudžiamų daiktų patekimo į laisvės atėmimo vietas atvejų nei pernai. Tačiau Kalėjimų departamentas informuoja, jog nuteistiesiems perduodamų draudžiamų daiktų būdai įvairėja, kartais kelia pavojų ne tik pareigūnams, bet ir aplinkiniams, o kartais - nuostabą.

Kaip rašoma kalėjimų departamento pranešime, telefonai, narkotinės medžiagos ir kita yra iššaunama taip vadinamomis „patrankomis“, panaudojant suspausto oro balionus, o kartais įsigudrinama nuteistiesiems draudžiamus turėti daiktus atskraidinti radijo bangomis valdomais lėktuvėliais.

Praėjusią savaitę, liepos 16 dieną, Pravieniškių pataisos namų Patrulinės grupės pareigūnai, patruliuodami po Pravieniškių – II gyvenvietę, pastebėjo įtartiną raudonos spalvos automobilį Mazda 323, stovintį šalia kelio. Automobilyje sėdėjo du jaunuoliai ir mergina. Paklausus, kokiu tikslu atvyko į Pravieniškes, jie nieko konkretaus atsakyti negalėjo.

Pareigūnai iškvietė policijos patrulį, kuris apžiūrėjo automobilį. Salone, ant galinės sėdynės, gulėjo suspausto oro balionas su pritvirtintu prie jo vamzdžiu, skirtu iššauti draudžiamus nuteistiesiems turėti daiktus bei į lipnią juostą įvyniotas paketas. Išardžius paketą, buvo rastos 3 SIM kortelės, 2 mobiliojo ryšio telefonų krovikliai, maišelis su mielėmis.

Daiktų savininkas prisistatė kaip N.N., gimęs 1984 metais, gyvenantis Kaune. Kartu važiavusieji  R. N. ir  V.V. taip pat prisistatė esą kauniečiai.

Pilietis N.N. paaiškino, kad paketą įtaiso pagalba norėjo iššauti per tvorą nuteistiesiems į Pravieniškių 2-uosius pataisos namus – atvirąją koloniją. Jam surašytas administracinės teisės pažeidimų protokolas.

Panašių atvejų pasitaiko ir kituose pataisos namuose ar šalia jų.

Kalėjimų departamento nuotr./Putų flakonas
Kalėjimų departamento nuotr./Putų flakonas

Šių metų liepos 11 dieną Alytaus pataisos namų pareigūnai pastebėjo, kaip metalinis flakonas nuo statybinių putų atsimušė į  pastato, kuriame gyvena nuteistieji, stogą. Flakone rasti 6 mobiliojo ryšio telefonai.  Liepos 16 dieną pareigūnai vėl aptiko 2 metalinius flakonus su 12 telefonų, 2 SIM kortelėmis ir 5 telefonų krovikliais.

Minėti daiktai paimti po to, kai Alytaus pataisos namų pareigūnai  vaizdo stebėjimo kamerų pagalba pastebėjo, kaip iš privažiavusio prie įstaigos automobilio iššokę asmenys  skubėdami pasidėjo įrenginį ant žemės ir iššovė. Paketai praskriejo žaibišku greičiu, virš gyvenamųjų pastatų.

Kiek anksčiau, birželio ir balandžio mėnesiais, įtaisas, kurio pagalba buvo bandoma draudžiamus daiktus „įskraidinti“ nuteistiesiems, keturis  kartus panaudotas ir Marijampolėje.

Birželio 3 dieną Marijampolės pataisos namų pareigūnai pastebėjo automobilį, per kurio langą buvo iškištas juodos spalvos vamzdis. Automobilis staiga stabtelėjo važiuojamoje kelio dalyje, o iš minėto vamzdžio buvo paleistas šūvis. Transporto priemonė buvo operatyviai sustabdyta, asmenys sulaikyti, draudžiamų daiktų patekimas užkardytas.

Šių metų balandžio mėnesį Marijampolės pataisos namų pareigūnai net tris kartus pastebėjo, kaip iš pravažiuojančių automobilių buvo iššauti paketai, kuriuose rasta draudžiamų daiktų.

O gegužės mėnesį Marijampolės pataisos namuose dirbantis pareigūnas pastebėjo skrendantį radijo bangomis valdomą lėktuvėlį, prie kurio buvo pritvirtintas paketas. Minėtas lėktuvėlis, įskridęs į teritoriją, nuteistųjų stadione „numetė“ paketą. Budrūs pareigūnai tuomet perėmė 6 mobiliojo ryšio telefonus.

Kalėjimų departamento duomenimis, dažniausiai į laisvės atėmimo vietas bandoma perduoti mobiliuosius telefonus ir narkotines  ar psichotropines medžiagas.

Per pirmąjį šių metų pusmetį budrių pareigūnų dėka į pataisos įstaigas nepateko 1025 telefonai ir 645 gramai narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

2008 metais per tą patį laikotarpį  į nuteistųjų ar suimtųjų rankas nepateko 714 telefonų ir 636 gramai narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

Taip pat pareigūnai dar aktyviau ir atidžiau patruliuoja šalia pataisos įstaigų ir stengiasi užtikrinti ne tik neleistinų daiktų nepatekimą į zonas, bet ir visuomenės saugumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min