TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiemet ugniagesiai jau užgesino per 1 tūkst. 600 žolės gaisrų

Nuo gaisro pabėgęs bulius
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dega žolė
Šaltinis: 15min
0
A A

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad praėjusios paros įvykių suvestinėje yra įrašyti 232 gaisrai ir 13 kitų gelbėjimo darbų, kuriuos atliko ugniagesiai gelbėtojai. Žmonių aukų vakarykščiuose gaisruose buvo išvengta, o ugnis tik siaubė žmonių pastatus ir kitą jų turtą.

Praėjusią naktį Pasvalyje, Taikos gatvėje, gaisras kilo mūriniame vieno aukšto pastate, kuriame buvo įrengti 7 prekybos kioskai. Penkis iš jų apėmė liepsnos ir smarkiai nuniokojo, du išgelbėjo iškviesti ugniagesiai. Prieš keletą metų ugnis jau siaubė šiuos kioskus. Tuomet dėl dujų nuotėkio sprogo balionas, o nuo jo užsidegė kioskas. Gaisro metu kūno nudegimų patyrė ir viena verslininkė. Dabartinio gaisro priežastys dar tiriamos, tačiau manoma, kad tai gali būti techninės priežastys.

Taip pat praėjusią naktį Kauno rajone Neveronių kaime užsidegė R.Ž. autoservisas. Gaisras kilo pagalbinėje patalpoje, kur šalia kamino užsidegė sukrautos medienos atliekos. Per gaisrą apdegė sudėtos automobilių detalės, išdegė ir aprūko pastato sienos bei langai. Įvykis tiriamas.

Dar vienas garažas trečiadienį vidurdienį liepsnojo Alytuje, Putinų gatvėje. Gaisro metu sudegė garažo medinės konstrukcijos ir viduje buvę daiktai. Nuo ugnies buvo apsaugoti du šalia stovintys garažai. Gaisro aplinkybės tikslinamos.

Trečiadienį ryte Ukmergės rajono Jakutiškių kaime gaisras kilo UAB ,,Baltik Direct” medžio apdirbimo ceche. Gaisro židinys buvo pastato viduje, kur užsidegė patalpų lubų apšiltinimo medžiaga. Apdegė ir buvo išardyta keliasdešimt kvadratinių metrų lubų bei siena. Gaisro aplinkybės aiškinamos.

Ugnis nuniokojo ir keturis gyvenamuosius namus. Vėlai vakare Kaune, Palapinių gatvėje, užsiliepsnojo S.Š. namas su mansarda. Gaisro metu apdegė tik medinės durys ir ugnis buvo užgesinta namo savininko.

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Telšių rajono Pakapių kaime užsiliepsnojo G.G. kaimo turizmo komplekso lauko virtuvė. Gaisro metu nudegė mūrinio pastato stogas, sukrito perdengimas, išdegė vidus ir ten buvę daiktai.

Tą pačią naktį Biržuose, Gedimino gatvėje, užsidegė G.B. gyvenamasis namas su mansarda. Per gaisrą ugnis nudegino stogą, išdegė mansarda, pradegė perdengimas, vandeniu buvo sulietas pirmas namo aukštas.

Dar vienas gyvenamasis namas naktį liepsnojo Šiaulių rajono Žiogų kaime. Kai ugniagesiai atskubėjo į gaisro vietą, pastatas jau degė atvira ugnimi. Liepsnos nudegino namo stogą, išdegė vidus ir ten buvę baldai bei namų apyvokos daiktai. Visų šių gaisrų priežastys tiriamos.

O pagrindinis ugniagesių rūpestis trečiadienį – gaisrai atvirose teritorijose. Jų praėjusią parą buvo įregistruota 179.  Ugnis juose išdegino 260 ha žemės plotą. Daugiausia padegtą sausą žolę– 45 kartus teko gesinti Vilniaus apskrities ugniagesiams, 33 žolės gaisrus gesino Kauno, o 22 – Panevėžio apskričių gaisrininkai. Iš viso šiemet ugniagesiai jau gesino 1 tūkst. 650 žolės gaisrų, kuriuose liepsnos išdegino per 28 tūkstančius hektarų žemės ploto.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min