Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 15d. 09:24

Šiemet Vilniuje jau įkliuvo 14 sienų tepliotojų

Ant šių sienų paišė įkliuvę vaikai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ant šių sienų paišė įkliuvę vaikai.

Vilniuje paskelbus karą sienas tepliojantiems grafičių piešėjams, policijos pareigūnai ragina gyventojus kuo skubiau pranešti apie namų sienas tepliojančius asmenis. Nelegalių grafičių piešėjams gresia administracinė atsakomybė – įspėjimas arba bauda iki 2 tūkst. litų. Įspėjimu arba bauda iki 400 litų gali būti baudžiami ir vaikų neprižiūrintys tėvai. Grafičių piešėjams taikoma ir administracinė atsakomybė už nedidelį chuliganizmą, rašoma Policijos departamento pranešime.

Pasak pranešimo, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai 2010 m.  Vilniaus mieste nustatė 49 atvejus, kai asmenys piešė grafičius neleistinose vietose, iš jų – 16 atvejų, kai grafičius piešė nepilnamečiai. Surašyti 33 administracinių teisės pažeidimų protokolai suaugusiems ir 16 protokolų nepilnamečių tėvams.

Už grafičių piešimą neleistinose vietose asmenims skirti 5 įspėjimai, 28 piniginės baudos, vienam iš jų skirta didžiausia bauda – 1 tūkst. litų; nepilnamečių padarytų pažeidimų administracinių teisės pažeidimų bylų medžiaga išsiųsta į teismą sprendimui priimti. Dviem asmenims surašyti administraciniai teisės pažeidimų protokolai dėl nevykdomų pareigų prižiūrėti nuosavą, naudojamą ar teisėtais pagrindais valdomą turtą. Už šios pareigos nevykdymą vienam asmeniui  skirtas įspėjimas, kitam – bauda.

Vilniaus apskrities VPK Vilniaus miesto policijos komisariatų Nepilnamečių reikalų pareigūnų veiklos grupių specialistai mokymo įstaigose nuolat rengia pokalbius su vyresniųjų klasių moksleiviais ir jų tėvais dėl nelegalaus grafičių piešimo, supažindindami su Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso, LR civilinio kodekso nuostatomis ir numatyta teisine atsakomybe.

Susitikimų metų moksleiviai išsakė savo nuomonę apie galimybes ir būdus išreikšti save piešiant graffiti stiliumi, nepažeidžiant teisės aktų bei nustatytų Miesto švaros ir tvarkos taisyklių. Siekiant užkardyti grafičių piešimą ir viešosios tvarkos pažeidimus, buvo organizuoti vieši ir nevieši patruliavimai tose vietose, kur dažniausiai lankosi jaunimas (mokyklų, vaikų darželių prieigos, garažų masyvai, Vingio parkas ir daugiabučių gyvenamųjų namų kiemai).

Nuo šių metų pradžios Vilniuje jau registruota 18 pranešimų apie naujai nupieštus grafičius, ar pastebėtus juos piešiančius asmenis. Dėl šių teisės pažeidimų sulaikyta 14 asmenų, pradėti 4 ikiteisminiai tyrimai ir 5 administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min