Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sienos pažeidėjų siaubo Samo sąskaitoje – dar trys nelegalai

Tarnybinis pasieniečių šuo Samo
VSAT nuotr. / Tarnybinis pasieniečių šuo Samo
Šaltinis: 15min
0
A A

Neteisėtai sieną perėjusius ir į Lietuvos gilumą traukusius tris čečėnus nelegalus susekė pasieniečių šuo Samo. Apie šio vokiečių aviganio sugebėjimus žino ne vienas sienos pažeidėjas, nes Samo yra pagrindinis daugelio sėkmingų sulaikymo operacijų dalyvis.

Kaip rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešime, trečiadienį VSAT Vilniaus rinktinės Lavoriškių užkardos patruliai ties Vilniaus rajono Pukštėnų kaimu aptiko grupės asmenų pėdsakus. Jie vedė iš Baltarusijos į Lietuvos gilumą.

Pėdsakais sekti liepta tarnybiniam vokiečių aviganiui Samo. Nekart panašiose pažeidėjų sulaikymo operacijose dalyvavęs keturkojis paieškos grupę sparčiai pradėjo vesti miškinga vietove link Vilniaus rajono Burniškių kaimo. Samo įtariamųjų pėdsakais sekė puspenkto kilometro, kol netoli kelio Polockas – Vilnius prisivijo tris įtartinus asmenis. 2 vyrai ir moteris sulaikomi nesipriešino ir nebėgo.

Kuprines su asmeniniais daiktais turėjusi trijulė VSAT pareigūnams pateikė čečėnų tautybės Rusijos piliečių pasus. Juose, kaip įprasta tokiais atvejais, nebuvo Šengeno vizų, suteikiančių teisė jų savininkams legaliai įvažiuoti ir būti bendrijos erdvėje.

Po apklausos 20 ir 26 metų vyrai bei 20-metė moteris uždaryti į areštinę. Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Vilniaus rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Čečėnus susekęs vokiečių aviganis Samo yra vienas geriausių Vilniaus rinktinės pasieniečių keturkojų talkininkų. Jis dar vadinamas nelegalų siaubu, nes nuolat suseka jų grupes, neteisėtai perėjusias sieną. Vien šiemet ir pernai Samo sulaikė porą dešimčių gruzinų, čečėnų ir vietnamiečių.

Kai kuriems nelegalams teko pajusti ir vokiečių aviganio jėgą. Pernai susekęs du čečėnus ir sulaukęs pasieniečių, kurie šiuos nelegalus surakino antrankiais, Samo nusivijo dar du mišku bandžiusius pasprukti sienos pažeidėjus. Juos prisivijęs ir įsibėgėjęs šuo iš pradžių pagriovė vieną čečėną, po to šuoliu į nugarą patiesė ir kitą nelegalą. Tuomet keturkojis liko laukti pasieniečių ir saugoti sulaikytųjų.

Įsibėgėjusio tokio šuns kaip Samo, sveriančio apie 40 kilogramų, smūgis yra keturis kartus didesnis nei jo svoris, t. y. prilygsta daugiau kaip pusantro šimto kilogramų.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min