Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šilainių daugiabučio padegimu kaltinamus kauniečius siūloma įkalinti 8–16 metų

Daugiabučio padegėjų teismas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Daugiabučio padegėjų teismas
Šaltinis: BNS
0
A A

Šilainių gaisro bylos kaltinamuosius siūloma nubausti nuo 8 iki 16 metų laisvės atėmimo bausmėmis – tokias bausmes antradienį vykusio posėdžio metu pasiūlė prokuroras.

Prokuroro Andriaus Kiuršino teigimu, jau degalinėje visi trys kaltinamieji – Paulius Sasnauskas, Paulius Diliūnas ir Lukas Buckus – žinojo, kad vyksta smurtauti ir tam naudos benziną.

„Visi kaltinamieji nurodo, kad ten (į butą, kuriame kilo gaisas) važiavo aiškintis, o tai galėjo būti tik viena: kerštauti smurtaujant“, – kalbėjo prokuroras.

Už itin žiaurų nužudymą P.Diliūną prokuroras siūlo nuteisti subendrinta 16 metų laisvės atėmimo bausme, P.Sasnauską – 9 metų laisvės atėmimo bausme, o L.Buckų už pagalbą nužudyti – 8 metų nelaisvės. Šiuo metu laisvėje esančiam kaltinamajam L.Buckui taip pat paprašyta pakeisti kardomąją priemonę ir suimti jį teismo salėje.

Už itin žiaurų nužudymą P.Diliūną prokuroras siūlo nuteisti subendrinta 16 metų laisvės atėmimo bausme, P.Sasnauską – 9 metų laisvės atėmimo bausme, o L.Buckų už pagalbą nužudyti – 8 metų nelaisvės.

P.Sasnauskas nusikaltimo metu buvo nepilnametis, todėl jam skiriama bausmė negali viršyti 10 metų nelaisvės.

Valstybės kaltintojas atkreipė dėmesį, kad visi trys kaltinamieji ikiteisminio tyrimo metu ir teismo posėdžiuose keitė parodymus, priklausomai nuo aplinkybių, kurias sužinodavo, kitų asmenų parodymų. Todėl A.Kiuršinas teigia, jog vaikinai sąmoningai keitė parodymus, siekdami išvengti atsakomybės.

Prokuroras skeptiškai vertino ir kaltinamųjų parodymus, esą jie nematė, kaip žuvęs Mindaugas Skruodis buvo apipiltas benzinu, nors tai matė bute buvę nukentėjusieji bei tai, kad jie esą nematė ugnies, ką paneigia sužalojimas ant P.Sasnausko rankos bei tai, kad vaistinėje jie pirko purškalo nuo nudegimų.

Prokuroro teigimu, važiuoti „aiškintis“ buvo Martyno Sasnausko – dar vieno kaltinamojo, kurio byla, jam slapstantis, išskirta – idėja, o kelią rodė ir agresyviai elgėsi jo brolis P.Sasnauskas, už kurio sumušimą keršyti vaikinai ir vyko.

„Man suprantama, kad šioje vietoje kaltinamiesiems ir liudytojams sunku pasakyti tikslų važiavimo tikslą – muštis, smurtauti. Jaunimo tarpe paplitusi sąvoka „aiškintis santykius“, tereiškia „smurtauti“. Išsiaiškinti aplinkybes tiesiogine to žodžio prasme nebuvo būtinybės“, – kalbėjo prokuroras.

Trys vaikinai byloje kaltinami, kad būdami apsvaigę nuo alkoholio 2012 metų kovą padegė Šilainių daugiabučio namo butą ir jiems duris atidariusį Mindaugą. Šis įvykio vietoje mirė.

Kaip nustatyta per ikiteisminį tyrimą, kaltinamieji taksi automobiliu nuvyko į degalinę, kur į 5 litrų talpą prisipylė benzino, vėliau atvyko į Baltų prospekte esantį butą, kuriame esą buvo P.Sasnauską sumušęs asmuo. Keršydami už tai, jie duris ir jas atidariusį M.Skruodį padegė.

Jų kaltę prokuroras grindė nukentėjusiųjų, taksisto, vežusio juos į nusikaltimo vietą, degalinės darbuotojos ir vaistininko parodymais, vaizdo kamerų įrašais, kasos čekiais.

Savo kaltės nė vienas iš kaltinamųjų nepripažįsta. Bendra jų sukelto gaisro žala viršija kelis šimtus tūkstančių litų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min