Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 18d. 09:33

Šilutės aplinkosaugininkų sulaikytiems brakonieriams žvejyba gerokai apkarto

Žvejyba ant ledo
Žvejyba (asociatyvinė nuotr.)

Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai sulaikė du asmenis, brakonieriavusius Krokų lankos ežere. Paaiškėjo, kad neteisėtai draudžiamais ne mėgėjų žvejybos įrankiais žvejojo asmenys, jau ne kartą bausti už panašius pažeidimus, pranešė departamentas.

Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai surengė reidą gavę informacijos, kad Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje, Krokų lankos botaniniame zoologiniame draustinyje, Krokų lankos ežere, gali būti neteisėtai žvejojama statomaisiais tinklais.

Informacija pasitvirtino – pareigūnai užfiksavo, kaip prie Krokų lankos ežero vandens apsaugos pylimo du asmenys į automobilį krauna nuo vandens parsineštus daiktus. Pamatę pareigūnus, pažeidėjai spruko tikėdamiesi spėti paslėpti turimus daiktus.

Vis dėlto asmenims suklaidinti aplinkosaugininkų ir pabėgti nepavyko. Pareigūnai juos sulaikė prie apleistos sodybos viename Šilutės rajono kaime. Maišuose buvo rasta pripučiama guminė valtis, 2 statomieji tinklai, 6 karšiai, lydeka, lynas, 3 kilogramai karosų.

Apie persekiojimą informuoti policijos pareigūnai taip pat atvyko į pažeidėjų sulaikymo vietą. Paaiškėjo, kad neteisėtai draudžiamais ne mėgėjų žvejybos įrankiais žvejojo asmenys, jau ne kartą bausti už panašius pažeidimus.

Dėl neteisėtos žvejybos pažeidėjams buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai, paimtos neteisėtai sugautos žuvys, guminė valtis ir statomieji tinklai. Be baudos, jiems reikės sumokėti ir aplinkai padarytą žalą – 985 eurus.

Taip pat paaiškėjo, kad automobilį vairavęs asmuo neturi vairuotojo pažymėjimo, todėl policijos pareigūnai surašė protokolą dėl vairavimo neturint tam teisės.

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti elektronine sistema https://aakis.am.lt/. Apie skubaus reagavimo reikalaujančius įvykius – telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min