Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 6d. 14:31 , atnaujinta: 2011 birželio 7d. 02:01

Šilutės rajone užsiliepsnojo Traksėdžių durpynas, medikai dėl padidėjusios oro taršos perspėja klaipėdiečius, ugniagesiai prašo kariuomenės pagalbos

Gaisras Traksėdžių durpyne
Degantis durpynas žvelgiant iš Nidos

Bendrasis pagalbos centras informuoja apie Šilutės rajone užsiliepsnojusį durpyną.

Kaip rašoma BPC pranešime, pirmadienį, apie 14.15 val., Bendrajame pagalbos centre bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Šilutės r. sav. Kintų seniūnijoje dega Traksėdžių durpynas.

Į įvykio vietą išsiųstos Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos. Informacija apie įvykį perduota Šilutės aplinkos apsaugai.

Iš Klaipėdos į įvykio vietą išvyko trys ugniagesių ekipažai. Gaisras išplito ir apėmė didelę teritoriją, kylantys nuo durpyno dūmai matyti iš kitapus Kuršių marių kranto. Bendrovės „Klasmann-Deilmann Šilutė“, kuriai priklauso durpynas, generalinis direktorius Kazimieras Kaminskas išvyko į gaisro apimtą teritoriją ir įvykių eigos pakomentuoti negalėjo.

Bendras Traksėdžių durpyno plotas – apie 1800 ha.

Medikai perspėja

Klaipėdiečiai jau spėjo pajusti aštrų degėsių kvapą mieste, kuris atsklido nuo Traksėdžiuose liepsnojančio durpyno. Kaip praneša Klaipėdos miesto sveikatos centras, miesto centrinėje dalyje yra padidėjusi atmosferos oro tarša kietosiomis dalelėmis. Leidžiama jos norma padidėjo 2,33 karto.

Visuomenės sveikatos centro specialistai nerekomenduoja ilgesnį laiką būti, ypač sportuoti, lauke, kur jaučiasi degėsių kvapas, nevesti ikimokyklinio amžiaus vaikų į lauką, neorganizuoti renginių lauke, kuo daugiau laiko praleisti patalpose.

Prašo kariuomenės pagalbos

Kaip pirmadienio pavakare redakciją informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas Donatas Gurevičius, dėl šio gaisro Šilutės r. Saugų ir Kintų seniūnijose paskelbta ekstremali padėtis.

„Yra trys gaisro židiniai. Į durpyną, 17 val. duomenimis, nusiųsta 11 autocisternų, žarnų automobilis, štabo automobilis, vandens pervežimo automobilis. Įvykio vietoje pučia gana stiprus vėjas“, – informavo D.Gurevičius.

Pasak ugniagesių, situacija durpyne yra rimta. Gelbėtojai pagalbos jau kreipėsi ir į Lietuvos kariuomenę. Prašoma sraigtasparnio įvykio vietos žvalgybai ir gesinimo darbams. Ugniagesiai taip pat prašo kariškių su kastuvais, galinčių padėti gesinti gaisrą.

Į gaisravietę atskrido sraigtasparnis

Agentūra BNS apie 17.36 val. pranešė, kad kariškių sraigtasparnis jau atskrido į įvykio vietą.

„Leidimas duotas, sraigtasparnis žvalgyti ir gaisrui gesinti pakeltas iš Nemirsetos. Jis jau įvykio vietoje", – BNS pirmadienio vakarą sakė krašto apsaugos ministrės atstovė spaudai Ugnė Naujokaitytė.

Kaip pranešama, įsisiautėjęs gaisras apima apie 6 hektarus ploto, 3 jų priklauso bendrovei „Klasmann - Deilmann Šilutė“ durpynui. Rajone paskelbta ekstremali situacija. Gyventojai jau įspėti apie gaisro keliamą pavojų. Tačiau, kaip informavo įvykio vietoje dirbanti žurnalistė Irma Ozturhan, aplinkui matyti nemažai smalsuolių.

Įspėjama, kad gaisrą gesinti gali tekti ir kelias dienas. Įsidegusios durpės nepasiduoda ugniagesiams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min