Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 13d. 10:18

Simono Klemenio paieškų klystkeliai: kodėl renaviškio nerado policija, tikrinusi ir Varduvos upę, o tėvas sūnų aptiko

Simonas Klemenis
„Facebook“ profilio nuotr. / Simonas Klemenis

Devyniolikmečio renaviškio Simono Klemenio, kaip dingusio be žinios, didžiulėmis pajėgomis ir pastangomis ieškota nuo 2013 m. lapkričio. Trečiadienį vakinas aptiktas negyvas: sūnų rado tėvas. Policija pripažįsta, kad Kulšėnų kaime, Varduvos upėje, naršyta ir anksčiau, bet tada Simono aptikti nepavyko.

Policijos departamento ketvirtadienį paviešintoje svarbiausių praėjusios paros kriminalinių įvykių suvestinėje užfiksuota, kad vasario 12 d. maždaug 15 val. 40 min. Mažeikių r., Kulšėnų kaime, Varduvos upėje, prie užtvankos, rastas Simono Klemenio (gimusio 1994 m.) kūnas.

Sūnų rado jo tėvas.

Pagal pirminę informaciją, palaikai yra be išorinių smurto žymių.

Devyniolikmečio renaviškio S.Klemenio, kaip dingusio be žinios, nuo 2013 m. lapkričio 3 d. ieškojo Telšių apskrities VPK Mažeikių r. komisariato policija. Simono paieškos buvo vykdomos didžiulėmis pareigūnų, gelbėtojų, artimųjų ir paprastų jį pažinojusių ar net nepažinojusių žmonių pastangomis.

Tikrintos įvairios versijos.

Paieškų įkarštyje rimtais kriminalistiniais metodais dirbantys pareigūnai stengėsi suprasti artimųjų jautrumą tomis aplinkybėmis, tačiau pastebėdavo, kad nerealių versijų tikrinimas atimdavo daug jėgų ir paieškoms brangaus laiko.

Vaikino keletą kartų ieškota ir būtent Varduvos upėje.

„Šioje vietoje buvo naršyta ir anksčiau vykusių paieškų metu, bet tada kūno čia nerasta“, –  pripažino Mažeikių kriminalinės policijos viršininkas M.Jaremčiukas.

Sekmadienį, lapkričio 10 d., po pietų prie Varduvos upės Pagardės kaimo apylinkėse atvykę Telšių apskrities priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo valdybos narai išžvalgė upės dugną, tačiau kūno nerado ir pusę šešių vakaro darbus nutraukė.

Mažeikių krašto naujienų svetainė Santarve.lt ketvirtadienį skelbia, kad artimieji jau atpažino vaikino paskutinį kartą dėvėtus batus, paltą, laikrodį, be to, apžiūrėjus kišenes, aptikti Simono Klemenio asmens dokumentai ir vairuotojo pažymėjimas.

Kaip informavo Mažeikių policijos komisariato kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Mindaugas Jaremčiukas, žmonės lede įšalusį batą pastebėjo Varduvos upėje prie čia stovinčios elektrinės. Į įvykio vietą buvo iškviestas Sedos ugniagesių gelbėtojų ekipažas, bet kadangi kūną reikėjo ištraukti iš ledo, buvo iškviesti ir Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narai.

„Google Maps“/15min.lt iliustr./Žemėlapyje matyti, kad Simonas pražuvo pakeliui į namus, tiesa, iki Renavo jam buvo likę 5-6 km.
„Google Maps“/15min.lt iliustr./Žemėlapyje matyti, kad Simonas pražuvo pakeliui į namus, tiesa, iki Renavo jam buvo likę 5-6 km.

Kūnas buvo pastebėtas apie šešioliktą valandą, į sausumą jį pavyko ištraukti tik po pusantros valandos darbo.

„Kūnas bus perduotas ekspertams, kurie, pateikę savo išvadas, ir sudėlios visus taškus. Šioje vietoje buvo naršyta ir anksčiau vykusių paieškų metu, bet tada kūno čia nerasta“, – M.Jaremčiuką cituoja Santarve.lt.

Panašu, kad Simonas, su draugais išsiskyręs prie parduotuvės „Aibė“, buvo pakeliui į namus, tiesa, iki Renavo jam dar buvo likę maždaug 5-6  km.

S.Klemenis dingo po penktadienį, 2013 m. lapkričio 1-osios vakarą, apie 21 val. prasidėjusio buvusių klasės draugų susitikimo Mažeikių rajone esančioje Sedos gyvenvietėje.

Lemtingą vakarą į Sedą iš Renavo susitikti su bendraklasiais Simoną atvežė tėvas – tuomet apie pusę devynių vakaro jis paskutinį kartą ir matė sūnų. 

Tuzinas buvusių klasės draugų Sedoje prie parduotuvės „Aibė“ susirinko apie devintą valandą.

Po to visi nuėjo į šventės vietą – į vieną iš miestelio sodybų. Ten Simonas prabuvo iki trečios valandos nakties, o po to su dar keliais draugais vėl atėjo prie minėtos parduotuvės, o dar po valandos esą susiruošęs apie 7 km eiti namo pėsčiomis. Tada vaikinas ir dingo kaip į vandenį.
Simono po apylinkes ieškojo daugybė žmonių, tam buvo pasitelkti ir kinologai su šunimis, ir pasieniečių sraigtasparnis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Maistas

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min