Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 liepos 25d. 15:16

Šimtų tūkstančių žinučių siuntėjas nuteistas už neteisėtą poveikį informacinei sistemai

Teismas
Photos.com nuotr. / Teismas
Šiandien Panevėžyje bausmės už išsiųstus šimtus tūkstančių SMS siekiant papildyti sąskaitą tūkstančių litų premija – neteisėtą pasinaudojimą ryšių paslaugomis ir poveikį informacinei sistemai panevėžietis A. B. nuteistas šešių mėnesių laisvės atėmimu, bausmės vykdymas atidėtas vieneriems metams, jis privalės atlyginti bendrovei padarytus 15 tūkstančių 720 litų nuostolių, praneša Panevėžio apygardos prokuratūra.

„Ši reta teisinėje praktikoje nusikaltimų informatikai ir nuosavybei baudžiamoji byla atskleidė neteisėto poveikio informacinei sistemai ir neteisėto naudojimosi ryšių paslaugomis nusikalstamas veikas – šimtus tūkstančių žinučių siuntęs ir sąskaitą neteisėtu būdu pelnytomis premijomis pildęs jaunuolis sulaukė baudžiamosios atsakomybės. Teisiamasis, savanaudiškais tikslais neteisėtai pasinaudojęs tiekiamomis ryšio paslaugomis ir ekonominę vertę turinčiais dalykais, neteisėtais prisijungimais ir kompiuterinėmis atakomis padarė bendrovei didelę turtinę žalą ir sutrikdė informacinės sistemos darbą“,- teigia valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikęs Panevėžio apygardos prokuratūros miesto apylinkės prokuroras Gražvydas Kazlauskas.

Bylos duomenimis, 21 metų studentas, panaudojęs neteisėtą automatinį užklausų generavimą į vieną svetainės adresą, iš „www.118.lt “ išsiuntė didelį kiekį trumpųjų (SMS) pranešimų ir į keturis jo naudotus telefonus iš ryšių paslaugų bendrovės gavo 206 tūkstančius 319 įeinančių SMS žinučių papildydamas savo sąskaitą kelių tūkstančių litų neteisėtai gauta premija.

Nesąžiningas vartotojas savanaudiškais tikslais pasinaudojo gyventojų patogumui sukurtos svetainės – www.118.lt – įmonių, gyventojų ir žemėlapių informacijos paieškos sistemos paslauga, suteikiančia galimybę užsiregistruoti ir paskelbti savo duomenis.

Užsiregistruodamas „118 kontaktų knygutėje” A.B. įsipareigojo sąžiningai laikytis svetainėje paskelbtų „Privatumo taisyklių“ nuostatų, griežtai draudžiančių keisti, adaptuoti, atakuoti svetainę ir jos turinį, generuoti užklausas, inicijuoti trumpųjų žinučių siuntimą į kitus, nenurodytus registracijos metu, judriojo ryšio numerius ir siųsti registracijos kodą patvirtinančias žinutes į juos bei užsakyti didesnius nei registracijai, slaptažodžio priminimui būtinus trumpųjų žinučių kiekius, t.y. ne daugiau kaip po vieną trumpąją (SMS) žinutę.

Teismas pripažino, kad A.B. padarė nusikalstamas veikas pažeisdamas svetainės privatumo taisyklių nuostatas. Kompiuterio ir kompiuterinių programų pagalba per telekomunikacijų ir kompiuterinius tinklus prisijungęs prie bendrovės svetainės ir jos informacinės sistemos, jis neteisėtai atakavo internetinę svetainę 240 tūkstančių 574 kartus pasinaudodamas galimybe klausti ir gauti neribotą kiekį nemokamų SMS žinučių su jam suteiktu slaptažodžio priminimu.

Jaunuolis, žinodamas, kad vienos bendrovės ryšio paslauga vartotojams gautas SMS žinutes konvertuoja į nemokamas telefoninių pokalbių minutes ar kitas ryšio paslaugas kaip premiją už aktyvų naudojimąsi ryšio paslaugomis, tokiais veiksmais papildydavo savo sąskaitą.

Neteisėtais prisijungimo ir poveikio informacinei sistemai veiksmais bendrovei padaryta didelė – 15 tūkstančių 721 litų turtinė žala, nes vienos trumposios SMS žinutės išsiuntimas pagal vartotojo užklausą informacinėje sistemoje registruotam vartotojui bendrovei kainavo apie 7,5 cento  (0,0762 lito).

Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo biuro Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus tyrėjai, tyrimą organizavo, kontroliavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros miesto apylinkės prokurorai.

Už neteisėtą naudojimąsi ryšių paslaugomis ir kitam asmeniui padarytą didelę turtinę žalą įstatymas numato maksimalią laisvės atėmimo bausmę iki šešerių metų, už neteisėtą poveikį informacinei sistemai – jos sutrikdymą ar informacinės sistemos darbo nutraukimą ir didelės žalos padarymą – iki ketverių arba šešerių metų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

14:52
00:26
00:21

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min