Dabar populiaru
Publikuota: 2010 lapkričio 30d. 10:55

Šimtus paminklų suniokoję jauni kėdainiečiai į kalėjimą nesės

Kapinėse
Martyno Siruso/adfoto.lt nuotr. / Kapinėse

Antradienį nuosprendžio sulaukė keturi jauni kėdainiečiai, tyčia suardę ir sugadinę šimtus kapaviečių ir jų antkapinių paminklų – jiems paskirtos trejų ir pustrečių metų lygtinės laisvės atėmimo bausmės.

Kaip informuoja panevėžio apygardos prokuratūra, aštuoniolikmečiui L.V. paskirta trejų metų, jo bendraamžiui D.V. – 2 metų ir šešių mėnesių, vienam gruodžio pradžioje 17 metų sulauksiančiam jų bendrininkui – trejų metų laisvės atėmimo bausmės, jų vykdymas visiems atidėtas trejiems metams.

Su nukentėjusiaisiais susitaikęs 19 metų D.Š. atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jam teks sumokėti 5 MGL – 650 litų įmoką į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą, nemokamai dirbti visuomenės labui šimtą valandų.

Nuteistiesiems taip pat teks atlyginti nusikaltimų padarytą žalą, jiems paskirtos baudžiamojo ir auklėjamojo poveikio priemonės, elgesio apribojimai, kiti įpareigojimai.

Tokį sprendimą šiandien priėmė Kėdainių rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs Kėdainių rajono apylinkės prokuratūros prokurorų perduotą nusikaltimų mirusiųjų atminimui baudžiamąją bylą.

„Visuomenė, dar nesulaukusi nuosprendžio, pasmerkė kapų niokotojus, ir tai suprantama – tokio elgesio toleruoti negalima. Keli šimtai žmonių, nukentėjusių dėl kapų niokotojų vandališkų veiksmų, buvo priversti jaudintis dėl išniekinto mirusiųjų atminimo, patyrė dvasinius pergyvenimus dėl nepagarbos jų artimiesiems ir ramybės sudrumstimo amžino poilsio vietoje. Jie taip pat patyrė ir didelius materialinius nuostolius dėl sugadintų antkapių, suardytų kapų,“- teigė valstybinį kaltinimą nagrinėjant šią bylą teisme palaikęs ir jauniems teisiamiesiems kartu su baudžiamojo bei auklėjamojo poveikio priemonėmis lygtines laisvės atėmimo bausmes pasiūlęs skirti Kėdainių rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Gintaras Jakštas.

Pernai ir šiemet pavasarį suniokoti antkapiniai paminklai Kėdainių miesto Kauno gatvėje esančiose kapinėse sujaudino ir papiktino kėdainiečius. Atlikus ikiteisminį tyrimą, pavyko nustatyti, kad kapus suniokojo grupė jaunuolių, apsvaigusių nuo alkoholio ir narkotinių medžiagų.

Buvo sugriauti ir suardyti 267 paminklai, tačiau ne dėl visų kapaviečių išniekinimo žmonės, nors ir ne kartą paraginti spaudoje, kreipėsi į policiją – pareiškimus parašė tik 120 asmenų. Be to, buvo išniekintos kapavietės, prižiūrimos Kėdainių miesto seniūnijos, kuriose palaidoti nežinomi asmenys. Juose buvo išversta 40 medinių kryžių. Kėdainių miesto seniūnija savo pastangomis sutvarkė nuniokotas kapavietes ir ieškinio nepareiškė.

„Kaltinamųjų baudžiamąją atsakomybę sunkinančios aplinkybės buvo tos, kad jie veikė su bendrininkų grupe ir nusikaltimų padarymo metu buvo apsvaigę nuo alkoholio ir narkotinių medžiagų. Apsvaigimas nuo alkoholio ir narkotikų – pagrindinė veikos padarymo priežastis, kurią nurodė visi apklausti įtariamieji. Jų tėvai, pripažinę savo klaidas dėl netinkamo vaikų auklėjimo, viešai spaudoje atsiprašė nukentėjusiųjų ir prašė leisti jiems atstatyti nuverstus paminklus. Tėvai jau atlygino dalį patirtos turtinės ir neturtinės žalos nukentėjusiesiems, kai kuriems jų atstatė nuverstus paminklus“, – sakė prokuroras Gintaras Jakštas.

Ikiteisminį tyrimą atliko Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai, tyrimą kontroliavo Kėdainių rajono apylinkės prokuratūros prokurorai.

Įstatymas už kaltinamiesiems inkriminuotas nusikalstamas veikas – už svetimo turto sunaikinimą arba sugadinimą numato laisvės atėmimo bausmes iki dvejų arba penkerių metų, už kapų suardymą, išniekinimą ir vandališkus veiksmus kapinėse – iki trejų metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min