Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Širvintų rajone nuteistas pinigus iš moters rankų dantimis išplėšęs sukčius

Teismo nuosprendis
Photos.com nuotr. / Teismo nuosprendis
Šaltinis: 15min
0
A A

Širvintų rajono apylinkės teismas nuteisė V.M. už pasikėsinimą sukčiauti bei plėšimą ir skyrė jam dviejų metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Kaip rašoma Širvintų rajono apylinkės teismo pranešime, teismas nustatė, kad V.M., bendrininkaudamas su tyrimo metu nenustatytais asmenimis, veikdamas pagal iš anksto su bendrininkais suderintą veiksmų planą, siekė apgaulės būdu užvaldyti svetimą turtą – pinigus.

2009 m. liepos 24 d., apie 15.45 val., nukentėjusiajai D.M.R. į namus telefonu paskambino nenustatytas asmuo, apsimetęs jos sūnumi, ir apgaulingai pranešė, kad jis eismo įvykio metu sužalojo mergaitę ir nurodė telefono numerį, kuriuo ji turinti perskambinti. Perskambinus į minėtą numerį, juo atsiliepęs nenustatytas asmuo, apsimetęs policijos pareigūnu, pasakė, kad sūnaus sužalotos mergaitės operacijai reikia 8 tūkst. litų.

D.M.R. iš seifo paėmė turėtus 6 tūkst. 900 litų. Netrukus į jos namus atėjo pinigų paimti V.M. ir, prisistatęs avarijoje sužalotos mergaitės broliu, pasikėsino iš nukentėjusiosios apgaule savo ir kitų asmenų naudai įgyti pinigus, tačiau nukentėjusioji suabejojo ir litų neatidavė.

Tada V.M. sugriebė nukentėjusiajai už rankos, kurioje ji laikė pinigus, pargriovė ją ant grindų, įsirėmė koja nukentėjusiajai į šoną ir įkandęs į nukentėjusiosios kairės rankos II pirštą ištraukė rankoje laikytus pinigus ir juos pagrobė. Tokiu būdu nukentėjusioji neteko 6 tūkst. 700 litų.

200 litų sprukdamas plėšikas pametė nukentėjusiosios namuose.

Skirdamas bausmę V.M., teismas atsižvelgė į tai, kad jo padaryti nusikaltimai nukreipti į senyvo amžiaus moterį, padaryti pasinaudojant jos patiklumu, pateikiant tokią melagingą informaciją, į kurią senyvo amžiaus asmenys labai jautriai reaguoja, į tai, kad jis elgėsi ciniškai, kad abi nusikalstamos veikos padarytos esant tiesioginei tyčiai, taip pat į tai, kad nusikaltimą V.M. padarė būdamas teistas už tyčinį nusikaltimą ir neišnykus teistumui ir remiantis BK 27 straipsniu yra recidyvistas, šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę, todėl jam skyrė laisvės atėmimo bausmę.

Iš nuteistojo teismas nukentėjusiosios naudai taip pat priteisė 6 tūkst. 700 litų turtinei žalai ir 4 tūkst. litų neturtinei žalai atlyginti.

2011 m. gruodžio 12 d. Širvintų rajono apylinkės teismo nuosprendžiu paskirtą bausmę subendrinus su 2010 m. lapkričio 8 d. Trakų rajono apylinkės teismo nuosprendžiu paskirta bausme, V. M. pataisos namuose kalės penkerius metus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min