Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Širvintų rajone pareigūnai aptiko nelegalią degalinę

Juodelių kaime pareigūnai aptiko nelegalią degalinę. Neteisėtą veiklą vykdžiusiam vyriškiui gresia bauda.
Nelegali degalinė
Nelegali degalinė / Vilniaus apskrities VPK nuotr.

Ketvirtadienį Vilniaus apskrities VPK Nusikaltimų tyrimo valdybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, tikrindami turimą operatyvinę informaciją, kartu su Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojai patikrino teritoriją, esančią Širvintų rajone, Juodelių kaime, kurioje R.K. galbūt vykdė neteisėtą prekybą nefasuotais naftos produktais.

Patikrinimo metu aptikta nelegali degalinė (degalų pilstymo įranga), 700 litrų dyzelino ir užfiksuotas 80 litrų dyzelino pardavimas pirkėjui V.A.

Vilniaus apskrities VPK praneša, kad neteisėtą veiklą vykdęs R.K. bei neteisėtai dyzelinį kurą įsigijęs V.A. gali būti patraukti administracinėn atsakomybėn dėl biokuro, naftos produktų gabenimo ir laikymo taisyklių pažeidimo. Už šį pažeidimą gresia bauda nuo 1 tūkst. iki 20 tūkst. litų. Taip pat buvo nustatyta, kad dėl vykdomo degalų perpylimo buvo nesumokėtas akcizo mokestis.

Kontrabanda arba kitaip neteisėtai atgabentos ir realizuotos prekės – vienas pagrindinių iššūkių Europos Sąjungai, atnešantis rimtus nuostolius Europos Sąjungos šalių biudžetams.

Perkant kontrabanda gabenamas prekes remiama nusikalstama veikla, kuri atima darbą išdirbančiųjų, socialinėje atskirtyje palieka ieškančius darbo.

Remiant ir toleruojant kontrabandą didinamas ir Lietuvos valstybės biudžeto deficitas, prisidedama prie viešųjų finansų sunkumų. Perkant cigaretes, alkoholį ar degalus iš kontrabandininkų netiesiogiai remiamos organizuotas nusikaltėlių grupės, kurios tokiu būdu uždirbtus pinigus neretai investuoja į prekybą ginklais ir narkotikais.

Turėdami nelegalias pajamas iš savo nusikalstamos veiklos, kontrabandininkai naudojasi ir socialine parama, gauna bedarbio pašalpas, o už tai moka visi gyventojai. Iš nelegalių šaltinių gautos nežinomos cheminės sudėties cigaretės (paprastai, tai ne tik kontrabandinės cigaretės, bet ir falsifikuotos – pagamintos imituojant tikrąjį gamintoją) gali tapti daugelio nepagydomų ligų priežastimi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais