Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 11d. 14:42

Siūloma atlikti BPC tarnybinį patikrinimą

Pagalbos telefonas
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Pagalbos telefonas

Vidaus reikalų ministerija atliks tarnybinį Bendrojo pagalbos centro (BPC) patikrinimą dėl praėjusio pirmadienio įvykių, kai soduose prie Vilniaus per apiplėšimą buvo žiauriai nužudytas verslininkas Ernestas Mejeris.

Dėl šio klausimo trečiadienį posėdžiaudamas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) priėmė spredimą kreiptis į vidaus reikalų ministrą, kad šis generaliniam inspektoriui patikėtų atlikti BPC tarnybinį patikrinimą.

43 metų verslininkas buvo mirtinai subadytas savo namuose. Auka prieš mirtį dar spėjo paskambinti telefonu 112 ir išsikviesti pagalbą.

Aukos išgelbėti jau nebuvo įmanoma

Vidaus reikalų viceministras Stanislovas Liutkevičius po TTK posėdžio kalbėjo, kad šiuo metu esminis klausimas – ar BPC budėtojas iškart su policija turėjo siųsti ir medikus.

S.Liutkevičius pabrėžė, kad net ir su policija iškviesta greitoji pagalba toje situacijoje niekuo nebūtų padėjusi, esą auka mirė per 3 minutes. „Klausėme dar kartą tekstą velionio nukentėjusiojo, tai pagal tą situaciją, vaizdžiai tariant, peilis jau buvo iškeltas. Toje situacijoje niekas nebūtų išgelbėjęs“, – žiniasklaidai teigė viceministras.

Abejonės dėl greitosios pagalbos

BPC viršininko Artūro Kedavičiaus teigimu, policijai nuvažiavus į įvykio vietą, iškart buvo iškviesta greitoji pagalba. Pasak jo, medikai iškart siunčiami nebuvo, nes esą nebuvo duomenų, kad jų reikia.

„Kilo tam tikrų klausimų dėl Bendrojo pagalbos centro nuostatų įgyvendinimo, taip pat tarpusavio koordinavimo su Greitosios pagalbos tarnyba. Šioje vietoje mums dar trūksta informacijos”, – kalbėjo TTK pirmininkas Stasys Šedbaras.

TTK nuomone, policija atvyko gana operatyviai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min