Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 14d. 18:14

Skambiai pradėta 1000 eurų kyšio reikalavusio policininko byla tyliai baigta be realios bausmės

Kėdainių policijos pareigūnams sulaikytasis pasiūlė 15 tūkst. eurų kyšį
Kauno apskrities VPK nuotr. / Asociatyvi iliustracija/Kyšis

Praėjusių metų lapkričio pabaigoje į Policijos departamentą (PD) sukviestiems žurnalistams buvo pranešta apie dar vieną pergalę kovoje prieš korupciją: sučiuptas 1000 eurų kyšio reikalavęs pareigūnas. Ši istorija tyliai pasibaigė praėjusią savaitę. Tyrimą inicijavęs vyras, iš kurio buvo reikalaujama kyšio, piktinasi, kad pareigūnas praktiškai išsisuko nuo bausmės. O prokuroras išvis suabejojo policininko kalte.

Visa istorija prasidėjo tuomet, kai pernai rudenį į PD Imuniteto valdybos duris pasibeldė Kęstutis ir papasakojo, kad Trakų policijos komisariato tyrėjas reikalauja iš jo kyšio.

Besikreipęs vyras pats buvo teisėsaugos akiratyje dėl grasinimo susidoroti. Už kyšį policininkas siūlė pasirūpinti šio tyrimo nutraukimu.

Visgi kyšio reikalavęs pareigūnas realiai nieko nesiruošė daryti. Jis tik išgirdo, kad kolegė planuoja nutraukti jo pažįstamo atžvilgiu atliekamą ikiteisminį tyrimą ir nusprendė šia situacija pasinaudoti.

Netrukus po pranešimo Imuniteto valdybos pareigūnai ėmėsi veiksmų ir užfiksavo susitikimą, kurio metu buvo perduotas 1000 eurų kyšis.

Pareigūnas savo kaltę pripažino ir tyrimą kontroliavęs prokuroras galiausiai priėmė sprendimą nenešti bylos į teismą, o atleisti įtariamąjį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Tai reiškia, kad pareigūno biografijos nepapuoš teistumas ir jokios realios bausmės jis nesulauks, nebent per artimiausius metus padarys naują nusikaltimą.

Tiesa, jis neteko darbo policijoje, bet teoriškai dar galėtų čia sugrįžti, jam uždrausta valstybės tarnyboje darbuotis artimiausius metus.

Piktinosi per švelnia bausme

Su 15min redakcija susisiekęs Kęstutis piktinosi, kad iš jo kyšio reikalavęs pareigūnas išsisuko nuo bausmės.

Pašnekovas taip pat nelabai supranta, kodėl pritaikytas Baudžiamojo kodekso straipsnis dėl prekybos poveikiu. Juk byloje nustatyta, kad poveikio niekas niekam nesiruošė daryti, tai tebuvo elementari apgaulė.

„Kiek man yra žinoma, nebuvo įrodyta, kad pareigūnas būtų atlikęs prekybą poveikiu, bet kažkodėl jo nusikalstamai veikai buvo pritaikytas būtent tas straipsnis.

Mano nuomone, tai buvo akivaizdus sukčiavimas ir būtent sukčiavimui būdingas straipsnis turėjo būt ir taikomas šiam pareigūnui“, – kalbėjo jis.

Prokuroras prabilo apie provokaciją

Prokuroras Remigijus Matevičius pirmiausia paaiškino, kodėl inkriminuotas būtent prekybos poveikiu straipsnis.

„Byla pradėta dėl kyšininkavimo, bet kyšio čia nebuvo, nes pareigūnas, kuris žadėjo perduoti pinigus tyrėjai, jų neperdavė, – sakė R.Matevičius. – Bet žmogus, kuris davė tuos pinigus, buvo įsitikinęs, jie bus perduoti tyrėjai.“

Kaip teisėsaugai aiškino pats policininkas, pinigų jis net neplanavo pasilikti sau, o investuoti į medžiotojų būrelio veiklą.

Prokuroras aiškino, kad jo sprendimą buvusį pareigūną atleisti nuo atsakomybės su byla susipažinusi patvirtino ir Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Beatričė Bakanauskaitė.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Kyšis
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Kyšis

Dar daugiau, prokuroro nuomone, jei pareigūnas nebūtų pripažinęs savo kaltės, teismą pasiekusi byla galėjo būti ir nutraukta, mat visoje šioje situacijoje buvo provokacijos požymių.

Anot R.Matevičiaus, su policininku bendravęs Kęstutis minėjo sumas, iš pradžių pasiūlė 500 eurų, o kiek vėliau ir 1000, o teismas tai galėjo pripažinti kaip pareigūno provokavimą imti kyšį.

„To policininko klaida, kad jis pasakė žodelį „taip“, – 15min sakė prokuroras. – Byla išvis turėjo būti nutraukta, bet tas žmogus prisipažino.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:37
01:19
02:26
Parašykite atsiliepimą apie 15min