Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 25d. 19:45

Skandalas policijoje: kriminalistas kaltinamas pavogęs kokainą, o po to prekeivį įspėjęs apie pasalą

Denis Baliuckij
V.Miškinio nuotr. / Denisas Baliuckis (Denis Baliuckij)

Vilniaus apygardos teisme narpliojamas nutylėtas skandalas policijoje. Bene 15 metų Vilniaus policijoje dirbęs kriminalistas kaltinamas nusprendęs pasipelnyti: iš sekamo prekeivio galimai pavogęs nemažą kiekį kokaino, o vėliau už atlygį prekeiviui atskleidęs kolegų atliekamus operatyvinius veiksmus.

Dabar jau buvęs Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalistas Denisas Baliuckis (Denis Baliuckij) policijoje dirbo bene 15 metų. 2018 m. jis tyliai atleistas už pareigūno vardo pažeminimą, o šiuo metu teisiamas baudžiamojoje byloje.

Jam pateikti kaltinimai pagal keturis Baudžiamojo kodekso (LR BK) straipsnius: dėl piktnaudžiavimo tarnyba (BK 228 str. 2 d.), vagystės įsilaužiant į automobilį (BK 178 str. 2 d.), neteisėto disponavimo ginklu (BK 253 str. 1 d.) ir disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti (BK 259 str. 1 d.).

Pats D.Baliuckis kaltinimus pripažįsta tik iš dalies.

Pirmadienį Vilniaus apygardos teisme jis bėgo nuo fotografo objektyvo ir savo veido rodyti nenorėjo. Čia susirinko ir būrys jo buvusių kolegų, tačiau jų pasakojimų apie D.Baliuckio elgesį visuomenė nesužinos – pareigūnų liudijimus nuspręsta išklausyti uždaruose teismo posėdžiuose.

Visgi atvirai apie tai, kas įvyko, teisme papasakojo narkotikų prekeivis, kurį susirado pats D.Baliuckis ir iš jo reikalavo pinigų. Kadangi šis liudytojas dėl narkotikų pats yra įtariamasis tebevykstančiame ikiteisminiame tyrime, jo tapatybė šiame tekste atskleidžiama nebus.

V.Miškinio nuotr./Denis Baliuckij
V.Miškinio nuotr./Denis Baliuckij

Pažintis vidury nakties

Vaikinas teisme pasakojo, kad su pareigūnu D.Baliucku jis susipažino praėjusių metų balandžio pradžioje.

Maždaug 3 val. nakties jį pažadino skambutis į telefonspynę. Vyriškas balsas jam pranešė, kad į vaikino automobilį buvo atsitrenkta, o vairuotojas spruko iš įvykio vietos.

„Išėjau į lauką, žmogus aikštelėje stovėjo su kauke, juodai apsirengęs, kareiviškais batais. Priėjau, jis pasisveikino. Sako, aš turiu informacijos, kuri tau būtų labai naudinga. Ar atsimeni savo „Citroen“, iš kurio dingo tavo kokainas?“ – tokią pažinties pradžią prisiminė jaunuolis.

Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr./Kaukė
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr./Kaukė

Jis pasakojo, kad prieš keletą savaičių buvo įsilaužta į jo „Citroen“. Iš automobilio dingo 100 g kokaino, meškerės, plaukų tiesintuvas ir dar keletas smulkių daiktų.

„Kilo klausimas, gal pareigūnai tai padarė, bet iškart galvojau, juk pareigūnai taip nedirba“, – kalbėjo jis.

Beje, automobilyje buvo dar du paketėliai po 200 g, paslėpti prie atsarginio rato. Ten jų niekas nerado. Vaikinas tikino šiuos narkotikus išmetęs į konteinerį, nes jie sušlapo ir buvo nebetinkami vartoti.

Būtent dėl šios istorijos į D.Baliuckui pareikšti kaltinimai dėl įsilaužimo į automobilį, vagystės ir disponavimo narkotikais.

Prancūzijos policijos išplatinta nuotr. /Sulaikytas kokainas
Prancūzijos policijos išplatinta nuotr. /Sulaikytas kokainas

Padėk man, padėsiu tau

Kaip prisiminė „Citroen“ savininkas, tą pirmąją pažinties naktį už informaciją kriminalistas paprašė 10 tūkst. eurų, tačiau vaikinas tokių pinigų neturėjo. Namuose laikė 3,2 tūkst. eurų. Šiuos pinigus iškart ir atidavė.

„Pasakiau, kad galiu surinkti 5 tūkst. eurų. Nunešiau jam, padaviau, kiek turėjau, ir pasakiau, kad kitą dalį galėsiu surinkti rytoj. Po to man pasakė: kol kas nelįsk į mišką ir lauk iš manęs žinių, vakare pats užeisiu“, – pokalbį prisiminė jis.

Kaip pasakojo vaikinas, vėlų kitos dienos vakarą jis vedžiojo šunį ir prie savo namų pamatė rūkantį vyrą. Esą iškart suprato, tai tas pats pareigūnas.

„Grįžau namo, palikau šunį, paėmiau pinigus, nuėjom į šoną, padaviau jam 1800 eurų. Buvau iš viso davęs 5 tūkst. eurų, – pasakojo vaikinas. – Tęsėm kalbą, sakė, esu sekamas, klausoma telefonų, namie sumontuota pasiklausymo įranga, žymėti mano automobiliai. Liepė išsinešti visus telefonus ir, svarbiausia, neiti į mišką.“

Vilniaus apskrities policijos nuotr./Asociatyvinė iliustracija: sulaikymas
Vilniaus apskrities policijos nuotr./Asociatyvinė iliustracija: sulaikymas

Narkotikų prekeivis paaiškino, kad dalį įsigyto kokaino jis slėpė miške po akmenimis. Pasirodo, D.Baliucko kolegos aptiko šį kokainą ir laukė pasaloje, kol kas nors ateis pasiimti narkotikų.

„Kitas kartas buvo gal po savaitės. Jis vėl naktį paskambino, aš išėjau, jis stovėjo aikštelėje. Jis padavė SIM kortelę, sakė, dabar bendrausime telefonu. Liepė įsigyti naują telefoną, kad būtų nenaudotas, ir sutarėme, kad susirašinėsime per „Viber“, – pasakojo vaikinas.

Po to kriminalistas pradėjo klausinėti, kiek kokaino vaikinas pirko ir kiek už jį mokėjo.

„Žadėjo padėti ir ateityje. Sakė, gal išeis pusę kilogramo kokaino sugrąžinti. Jam reikėjo pinigėlių, tai jis sakė: tu man padėk, aš tau padėsiu“, – prisiminė vaikinas.

Jam reikėjo pinigėlių, tai jis sakė: tu man padėk, aš tau padėsiu.

Anot vaikino, D.Baliuckis jo paprašė dar 3 tūkst. eurų, bet tiek jis neturėjo, tad surinko ir perdavė 1,2 tūkst. eurų.

„Tada dar kartą įspėjo neiti į mišką, pareigūnai dar vis sėdi ten. Dar sakė, kad Lietuvos biudžetas nėra toks didelis, kad taip ilgai laikytų žmones, gal tu kuo įdomus, – teisme liudijo vaikinas. – Jis žadėjo pranešti, kada galėsiu nueiti pasiimti. Žadėjo, kad po 2 mėnesių pareigūnai turėtų išeiti.“

Kaip minėjo vaikinas, šis susitikimas buvo paskutinis, daugiau kriminalisto jis nematė.

Vilniaus apygardos teisme ši sudėtinga byla bus narpliojama toliau. Apklausus pareigūnus posėdžiai vėl turėtų tapti atviri visuomenei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min