Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 18d. 20:01

Skandalinga byla: teisiamųjų suole – policininkas ir prokuroras

Trisdešimtmetis prokuroras A.Smirnovas (sveikinasi su advokatu) kol kas neturi teisės bendrauti su kitu kaltinamuoju – keturiasdešimtmečiu policininku V.Paulausku.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Trisdešimtmetis prokuroras A.Smirnovas (sveikinasi su advokatu) kol kas neturi teisės bendrauti su kitu kaltinamuoju – keturiasdešimtmečiu policininku V.Paulausku.

Vilniaus apygardos teismas narplioja kyšininkavimu kaltinamų pareigūnų – Šalčininkų prokuroro Aleksejaus Smirnovo bei Vilniaus policijos ekonominių nusikaltimų tyrėjo Vilhelmo Paulausko, baudžiamąją bylą.

15min.lt primena, jog teisėsaugininkai sučiupo piktnaudžiavimu įtartus pareigūnus dar 2007 metų lapkričio 6 dieną.

Tuo metu A.Smirnovas dirbo Šalčininkų rajono apylinkės prokuratūros prokuroru stažuotoju, o jo V.Paulauskas – Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Nusikaltimų tyrimo tarnybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus (ENTS) tyrėju. Kiek anksčiau, prieš tapdamas prokuroru, A.Smirnovas irgi dirbo ENTS.

išgarsėjusi ir policininko V.Paulausko motina, kai paaiškėjo, jog garbaus amžiaus pensininkei priklauso 17 žemės sklypų Molėtų rajone bei butas VilniujeLietuvoje yra išgarsėjusi ir policininko V.Paulausko motina, kai paaiškėjo, jog garbaus amžiaus pensininkei priklauso 17 žemės sklypų Molėtų rajone bei butas Vilniuje. Vieša paslaptis, jog visus reikalus tvarkė bei šį turtą motinos vardu supirkinėjo sūnus policininkas.

Byla pasiekė teismą

A.Smirnovo bei V.Paulausko sulaikymo operacijoje užpernai dalyvavo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT), Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai. Teigiama, kad A.Smirnovas buvo sučiuptas iš karto po to, kai paėmė 1500 litų kyšį iš vieno asmens, pinigais jis planavo pasidalyti su V.Paulausku.

Prokurorui pateikti įtarimai kyšininkavimu ir tarpininkavimu kyšininkavime, o policininkui – kyšininkavimu, dokumentų klastojimu. Po sulaikymo pareigūnai buvo atsidūrę areštinėje. Iki šios dienos jie abu yra nušalinti nuo pareigų.

Ikiteisminį tyrimą per metus atlikusi Vilniaus apygardos prokuratūra pernai lapkritį perdavė baudžiamąją bylą teismui.

Suvenyrus rinkosi už dyką

Trečiadienio posėdyje buvo ypač įdomu klausytis, kaip ENTS pareigūnas V.Paulauskas bendraudavo su spalvotojo metalo supirktuvės šeimininku Artūru D.

39 metų vyriškis anksčiau dirbo bendrovės „Žalvaris“ aikštelės vedėju-sandėlininku, o V.Paulauskas yra tikrinęs šią įmonę kaip pareigūnas.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./A.Smirnovas (kairėje) turi galingą gynėją – garsų advokatą Rimą Andrikį.
A.Smirnovas (dešinėje) turi galingą gynėją – garsų advokatą Rimą Andrikį.

Po kurio laiko Artūras įsidarbino kitame metalo supirkimo punkte, o V.Paulauskas jį vis aplankydavo – esą kaip bičiulis. Vyrai netgi apsikeitė mobiliųjų numeriais. Tačiau plika akimi matyti, kad draugystė buvo nevisavertė.

Teisme buvo pagarsinti parodymai, kuriuos Artūras davė ikiteisminio tyrimo metu. „Jis manęs vis pasiteiradavo, ar neturiu kokių įdomesnių dirbinių, kuriuos galėtų naudoti papuošti sodybą Molėtų rajone“, – yra sakęs supirktuvės darbuotojas.

Jis prisipažino, kad jokių metalinių rakandų policininkui konkrečiai nesiūlydavęs, o ragindavęs eiti apsidairyti pačiam ir išsirinkti, kas patinka.

Tokiu būdu per kelerius vizitus V.Paulauskas prisirinko krūvą suvenyrų, tarp kurių buvo keletas žvakidžių, metalinis virdulys, senovinės rogės. Šios jo sodybos puošmenos V.Paulauskui nekainavo nė cento. „Daiktus nurašydavau į asmeninius nuostolius“, – per ikiteisminį tyrimą yra sakęs Artūras.

Šiandien teisme jis prisipažino, kad šioje vietoje tyrėjams jis melavo – jokių nuostolių jis nepatyrė, nes niekas neregistravo, kiek ir kokio turto būdavo didžiulėje metalo dirbinių krūvoje.

„Suprasdamas, kur Paulauskas dirba ir kokius įgaliojimus turi, aš taip draugiškai su juo ir bendravau“, – prisipažino Artūras.Suprasdamas, kur Paulauskas dirba ir kokius įgaliojimus turi, aš taip draugiškai su juo ir bendravau, – metalo supirktuvės darbuotojas aiškino, kodėl leido policininkui nemokamai imti suvenyrus.

Pareigūnas iš dėkingumo jam kelis kartus siūlė atsilankyti jo sodyboje Molėtų rajone – pailsėti, pažvejoti. Tačiau Artūras atsisakydavo. Vis dėlto jis prisipažino, kad tikėjosi naudos kitokia forma – kad V.Paulauskas apsaugos jo metalo supirkimo punktą nuo problemų, kurios galėtų kilti, jei užgriūtų tikrintojai iš ENTS.

Nutekino slaptą informaciją

Sykį Artūrui netgi pasirodė, kad „stogas“ iš tiesų veikia. Mobiliuoju paskambinęs V.Paulauskas Artūro teiravosi, ar šiuo metu jis dirba. Artūras buvo neblaivus ir pamelavo, kad taip. Skambinantysis įspėjo: šiandien jo kolegos iš ENTS yra suplanavę tikslinius reidus į metalo supirktuves, todėl pasiūlė pasisaugoti. Atsipūtęs Artūras net nematė reikalo paskambinti savo porininkui ir pasidalyti karšta žinia, kurios sulaukė iš V.Paulausko.

Kad ir kaip būtų, būtent šios supirktuvės ENTS pareigūnai nei tą dieną, nei niekada vėliau neaplankė, nors V.Paulausko skambutis nebuvo blefas – tądien išties buvo vykdomi reidai į metalo punktus.

Skambutis – ir bėdų nebėra!

Šiandien teisme taip pat išsamiai buvo narpliojami patikrinimo bendrovėje „Toris“ užkulisiai, kurį ENTS pareigūnai atliko 2007 metų liepos 11 dieną.

Įmonėje užfiksuoti pažeidimai: nustatytas 170 litų trūkumus kasoje ir rasta 250 litų neužpajamuotų pajamų.

Pareigūnai iškratė „Toris“ būstinę, užplombavo kabinetus.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Trečiadienį į teismą atvyko būrys liudytojų.
Trečiadienį į teismą atvyko būrys liudytojų.

Tačiau apie tikrintojų vizitą sužinojęs „Toris“ direktorius čiupo mobilųjį ir paskambino savo pažįstamam pareigūnui iš ENTS Arūnui Račkauskui, mėgindamas išsiaiškinti, kai sutvarkyti šį reikalą.

„Toris“ vadovas nepamiršo paminėti, kad jo įmonė atlieka statybos bei remonto darbus, užsiminė, kad policininkui šios paslaugos ateityje gali praversti, žadėjo rekomenduoti geriausius meistrus.

Užbėgant įvykiams į priekį – jau tų pačių metų rudenį „Toris“ vadovas A.Račkausko prašymu organizavo jo namuose plytelių klijavimo darbus...

Kaip „išdurti“ VMI?

Dėl pažeidimų „Toris“ įmonėje į ENTS buvo iškviesta minėtos firmos buhalteriją tvarkančios bendrovės „Adminstravimas ir auditas“ buhalterė Jūratė Urnikienė. Policijoje ją priėmė dabartinis teisiamasis V.Paulauskas. „Toris“ direktoriaus skambutis jau buvo padėjęs „sutvarkyti reikalą“, todėl V.Paulauskas buhalterei pasiūlė melo planą: susitarti, esą per ENTS patikrinimą užfiksuotas vienintelis pažeidimas – buhalterės stalčiuje gulėję 100 asmeninių litų, kuriuos ji buvo pasidėjusi pietums. Sandėrio dalyviai pasinaudojo tuo, kad „Toris“ bei „Adminstravimas ir auditas“ įsikūrę tose pačiose patalpose, tik skirtinguose kabinetuose.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Šiandien teisme liudijo ir A.Smirnovo žmona Diana. Pastaruoju metu vyksta poros skyrybų procesas. Įdomu, kodėl?
Šiandien teisme liudijo ir A.Smirnovo žmona Diana. Pastaruoju metu vyksta poros skyrybų procesas. Kažin, kodėl?

V.Paulausko paglaistytą medžiagą apie pažeidimus bendrovėje „Toris“ iš ENTS gavusi Valstybinėje mokesčių inspekcija (VMI) net neturėjo už ką nubausti įmonės. Policijos dokumentai buvo sąmoningai surašyti itin aptakiai: „buvo nustatyti galimi buhalterinės apskaitos pažeidimai“, „įmonės patalpose (!) rasti neapskaityti 100 litų.“

Kai 45 metų buhalterė VMI specialistams papasakojo pasakėlę apie 100 litų jos, t.y. net ne „Toris“, bet kitos įmonės stalčiuje, inspektoriams beliko iškelti rankas: VMI atsisakė traukti buhalterę administracinėn atsakomybėn, nes „medžiaga buvo surinkta nekvalifikuotai, kokie teisės aktai pažeisti, nenurodyta.“

Paralyžiavo įmonę

Kaip jau skelbta žiniasklaidoje, prieš tai vykusiame teismo posėdyje taip pat buvo aptarinėjimo įdomūs, tiksliau, skandalingi policijos ir verslininkų bendravimo ypatumai.

Nukentėjusiuoju šioje byloje pripažintas vilnietis A.K. pasakojo, kaip pareigūnai reikalavo kyšio iš bendrovės MHCOM.

2005 metais pareigūnai iš ENTS šioje įmonėje pradėjo tyrimą.

MNCOM vadybininku dirbęs A.K. savo įmonės akcininkams prasitarė turįs pažįstamą ENTS – būtent V.Paulauską.

Bylos duomenimis, V.Paulauskas leido suprasti, kad sumokėjus 20 tūkst. litų tyrimą galima būtų ir nutraukti. Suma didelė, nes V.Paulauskas tyrimą vykdo ne vienas, jam reikės dalytis ir su kolegomis. MHCOM akcininkas akis į akį susitiko su ENTS tyrėju V.Paulausku ir išsiderėjo, kad užteks 10 tūkst., tačiau vėliau persigalvojo, nes pasijuto nematė prasmės mokėti už ramybę.

Kitą dieną įmonę užgriuvo tikrintojai – išsivežė apie 20 kompiuterių, užantspaudavo kabinetus, ir tokiu būdu visiškai paralyžiavo jos darbą.

Tą sykį, kai prokuroras A.Smirnovas buvo sulaikytas įtarus 1500 litų kyšio paėmimu, ENTS pareigūnai veikė pagal tą patį modelį: prispaudžiant verslininkus, o tada pasiūlant jiems šansą išsipirkti ramybę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Popiežiaus vizitas Aktualu

Pagrindiniai popiežiaus Pranciškaus mokymo akcentai: ar jis išties reformuoja Bažnyčią?

Aktualu

V.Putinas staiga griebėsi nuolaidų dėl karo Sirijoje: kas lemia tokį nuolankumą?

Pasaulis kišenėje

Rudens kelionės į saulėtus kurortus: kiek galima sutaupyti ir ko reikia pasisaugoti

Verslas

Lituanistinių institutų jungimas iškėlė klausimą: ar viskas daroma tik dėl pastatų?

Popiežiaus vizitas Sportas

Popiežius ir kamuolys: kodėl buvo vadinamas „pata dura“ ir nėra matęs žaidžiančio L.Messi?

24sek

Domanto Sabonio universitetas suviliojo Kauno „Žalgirio“ talentą

Vardai

Po ilgos pertraukos Avril Lavigne pristato naują dainą: „Parašiau ją galvodama, kad mirštu“

Aktualu

Be globėjų ir namų likęs našlaitis nerūpi ir valdininkams – vietos Vilniuje jam dar ieško

Jolita Vaitkutė – apie kūrybą, skaitymą ir įsimintiniausias knygas

Deuce

Teniso pasaulį sužavėjo R.Berankio varžovo reakcija į teisėjo nuobaudą

Pasaulis kišenėje

Lietuvis Kretoje rado 1800 metų senumo vazą: iš pradžių man grasino kalėjimu

Gyvenimas

Netapkite kliūtimi savo laimei: 3 mitai apie byrančią santuoką

Popiežiaus vizitas Aktualu

Prieš popiežiaus Pranciškaus vizitą į Vilnių – sveikinimas Baltijos šalims

Kultūra

Apie ką juoktis gyvenant priespaudoje, arba Humoras Palestinos kine

Vardai

Mia pradeda gyvenimą iš naujo: „Pastarieji 4 metai su šiuo žmogumi man buvo tikra kančia“

24sek

Tarp LKL naujovių – du klubai po padidinamuoju stiklu ir R.Alijevui užtrenktos durys

Gazas

1000WOW: lietuvis pasiryžo įveikti 250 000 kilometrų ir pamatyti 1000 pasaulio stebuklų per 4 metus

Aktualu

Prancūzijos teismas ultradešiniųjų lyderei M.Le Pen skyrė psichiatrinę ekspertizę

Aktualu

Dandolko lietuvių bendruomenė renka aukas nužudytos lietuvės laidotuvėms

Aktualu

Apstulbino Madridą: D.Trumpas ispanams pasiūlė pastatyti tvorą Sacharos dykumoje

Naujienos

Aktualu

Analitikai: Šiaurės Korėja neturi realių ketinimų atsisakyti branduolinių ginklų

Aktualu

V.Putinas staiga griebėsi nuolaidų dėl karo Sirijoje: kas lemia tokį nuolankumą?

Popiežiaus vizitas Aktualu

Pagrindiniai popiežiaus Pranciškaus mokymo akcentai: ar jis išties reformuoja Bažnyčią?

Verslas

Lituanistinių institutų jungimas iškėlė klausimą: ar viskas daroma tik dėl pastatų?

Pasaulis kišenėje

Rudens kelionės į saulėtus kurortus: kiek galima sutaupyti ir ko reikia pasisaugoti

Popiežiaus vizitas Sportas

Popiežius ir kamuolys: kodėl buvo vadinamas „pata dura“ ir nėra matęs žaidžiančio L.Messi?

Vardai

Po ilgos pertraukos Avril Lavigne pristato naują dainą: „Parašiau ją galvodama, kad mirštu“

24sek

Domanto Sabonio universitetas suviliojo Kauno „Žalgirio“ talentą

Jolita Vaitkutė – apie kūrybą, skaitymą ir įsimintiniausias knygas

Aktualu

Be globėjų ir namų likęs našlaitis nerūpi ir valdininkams – vietos Vilniuje jam dar ieško

Deuce

Teniso pasaulį sužavėjo R.Berankio varžovo reakcija į teisėjo nuobaudą

Gyvenimas

Netapkite kliūtimi savo laimei: 3 mitai apie byrančią santuoką

Pasaulis kišenėje

Lietuvis Kretoje rado 1800 metų senumo vazą: iš pradžių man grasino kalėjimu

Vardai

Mia pradeda gyvenimą iš naujo: „Pastarieji 4 metai su šiuo žmogumi man buvo tikra kančia“

Kultūra

Apie ką juoktis gyvenant priespaudoje, arba Humoras Palestinos kine

24sek

Tarp LKL naujovių – du klubai po padidinamuoju stiklu ir R.Alijevui užtrenktos durys

Gazas

1000WOW: lietuvis pasiryžo įveikti 250 000 kilometrų ir pamatyti 1000 pasaulio stebuklų per 4 metus

Popiežiaus vizitas Aktualu

Prieš popiežiaus Pranciškaus vizitą į Vilnių – sveikinimas Baltijos šalims

Aktualu

Prancūzijos teismas ultradešiniųjų lyderei M.Le Pen skyrė psichiatrinę ekspertizę

Aktualu

Dandolko lietuvių bendruomenė renka aukas nužudytos lietuvės laidotuvėms

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie 15min