Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 7d. 10:26

Skandalingo automobilių „Kia“ pirkimo Teisingumo ministerijoje baudžiamoji byla – finišo tiesiojoje

Teisingumo ministerija
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Teisingumo ministerijoje dėjosi neteisingi dalykai.

Abudu ministerijos vadukai ir mašinų prekybininkas, kaltinami piktnaudžiavimu tarnyba, teismo baigiamosiose kalbose tikino esantys nekalti kaip kūdikiai.

Antradienio posėdyje Vilniaus 2-ojo apylinkės teismo teisėja iškart pasiūlė rėžti baigiamąsias kalbas.

„Kalbėsiu trumpai. Esu nekaltas, prašau teismo priimti išteisinamąjį nuosprendį“, – sakė Teisingumo ministerijos (TM) sekretorius Dainius Narkevičius.Manau, kad esu nekaltas, jokios nusikalstamos veikos nesu padaręs, – teisme pareiškė A.Kapitanovas, panašios buvo ir kitų dviejų teisiamųjų baigiamosios kalbos.

Kito TM atstovo Investicijų ir informacinių technologijų skyriaus vedėjo Aleksandro Kapitanovo baigiamoji kalba taip pat buvo lakoniška: „Manau, kad esu nekaltas, jokios nusikalstamos veikos nesu padaręs.“

Automobilius „Kia“ skandalingomis aplinkybėmis ministerijai pardavusios bendrovės „KIA auto“ direktorius Gintaras Kaukėnas kalbėjo panašiai: „Jokios nusikalstamos veikos nepadariau, prašau priimti išteisinamąjį nuosprendį.“

15min.lt primena, jog nuo pareigų nušalintas TM sekretorius D.Narkevičius kaltinamas organizavęs automobilių pirkimo konkursą taip, kad sąlygos tiktų tik vienai įmonei – „KIA auto“.

Be to, ministerijai už 150 tūkst. litų įsigijus tris automobilius „Kia Ceed“, G.Kaukėno bendrovė D.Narkevičiui suteikė 10 tūkst. litų nuolaidą privačiam automobiliui įsigyti.

Į visiems naudingą, bet atsirūgusį sandorį buvo įtrauktas ir TM Investicijų ir informacinių technologijų skyriaus vedėjas A.Kapitanovas.

Praeitame teismo posėdyje prokuroras yra pasiūlęs verslininkui G.Kaukėnui skirti 9 mėnesių nelaisvę, bausmę atidedant metams.

TM sekretoriui D.Narkevičiui siūlyta neleisti dirbti valstybės tarnyboje ketverius metus, A.Kapitanovui – trejus metus.

Vilniaus 2-asis apylinkės teismas nuosprendį šiems trims veikėjams skelbs gegužės 20 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min