Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skirtos bausmės Panevėžyje vyrą apiplėšusiems dviem vyrams ir dviem nepilnametėms

Spyna
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Asociatyvinė nuotr.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Panevėžio miesto apylinkės teismas rugsėjo 15 dieną paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį dviem vyrams ir dviem nepilnametėms, kurie naktį miesto centre apiplėšė panevėžietį ir po to apvogė jo butą. Nusikaltimo iniciatorius nubaustas 3 metų, jam talkinusi septyniolikmetė – aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausme. Kitiems dviem bendrininkams – jaunam vyrui ir šešiolikmetei moksleivei – teks pasėdėti areštinėje.

Teismas nustatė, kad 28 metų O.V., 20 metų M.V. ir dvi nepilnametės sausio 11-ąją, apie 1 val. nakties, Panevėžyje, Laisvės aikštėje tarp namų esančiame praėjimo tunelyje, užpuolė miesto gyventoją V.B. Kaltinamasis O.V. buvo su juo pažįstamas, žinojo, kur šis gyvena.

Panaudodami fizinį smurtą – mušdami ir spardydami nukentėjusįjį – kaltinamieji iš jo kišenės ištraukė mobiliojo ryšio telefoną ir raktų ryšulį.

Palikusi sumuštą V.B., ketveriukė nuvyko į jo butą. Atsirakinę vogtu raktu duris ir įsibrovę į svetimą butą, kaltinamieji pavogė V.B. priklausantį turtą: nešiojamąjį kompiuterį su maitinimo bloku, kompiuterio pelę, modemą, sportinius batelius ir krepšį. Pagrobto turto vertė – 1279 litų.

Visų kaltinamųjų atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra ta, kad nusikaltimus jie įvykdė veikdami kaip bendrininkai, panešė Panevėžio miesto apylinkės teismas.

Skirdamas bausmę O.V., teismas atsižvelgė į tai, kad būtent jis pradėjo nusikalstamą veiką, prie kurios prisijungė ir kiti kaltinamieji. O.V. teistas septynis kartus, baustas administracine tvarka, tačiau reikiamų išvadų nepadarė.

Teismas kaltinamajam skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę, atliekant ją pataisos namuose. Prie šios bausmės pridėta to paties teismo skirta ir O.V. neatlikta bausmė – 1501 lito bauda.

Bylos nagrinėjimo metu buvo nustatyta, kad kaltinamasis M.V. nukentėjusiajam smūgių nesudavė, o tik bandė įspirti, todėl jis negali būti kaltinamas sužalojimu. Teismas M.V. nubaudė 50 parų arešto.

Skirdamas bausmes nepilnametėms, teismas atsižvelgė į tai, kad viena iš jų, šešiolikmetė, nėra teista, nebausta administracine tvarka. Kaltinamajai skirta bausmė – 30 parų arešto.

Septyniolikmetė jau yra bausta už panašius nusikaltimus. „Tai, kad kaltinamoji buvo nuteista už analogiškus nusikaltimus, realiai neatimant laisvės, tačiau teismo nustatytų apribojimų nevykdė ir buvo pasiųsta atlikti 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmės, realiai rodo, kad ji yra linkusi pažeidinėti įstatymus, nesilaikyti nustatytų elgesio normų“, – teigiama teismo nuosprendyje.

Įvertinęs visas aplinkybes teismas septyniolikmetei skyrė 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Sudėjus su neatlikta ankstesne bausme, kaltinamajai skirta vienerių metų laisvės atėmimo bausmė, atliekant ją nepilnamečiams skirtuose pataisos namuose.

Visi kaltinamieji solidariai turės atlyginti V.B. neturtinę 800 litų ir turtinę 79 litų žalą (dauguma pavogtų daiktų rado ir nukentėjusiajam grąžino policija). Taip pat jie turės atlyginti 445,75 lito Panevėžio teritorinei ligonių kasai už nukentėjusiojo gydymą. Kol nepilnametės sulauks pilnametystės, už jas privalės mokėti tėvai.

Nuosprendis dar neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min