Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skolų prislėgta vilniečių pora užminė baisią mįslę

Greitųjų vartojimo paskolų poreikis auga.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Skola
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį ir ketvirtadienį policijos pareigūnai Vilniuje naršė miškus, o ugniagesiai žvalgė Neries upę. Buvo ieškoma sutuoktinių, kurie sūnui atsiuntė atsisveikinimo laiškus. „Parduok butą ir grąžink skolas”, – toks buvo jų prašymas.

Amžinai skolingi. Taip kelerius pastaruosius metus jautėsi vilniečiai 55 metų Leokadija ir 63 metų Osvaldas Dumbriai. Plačiau apie šeimos dramą rašo „Lietuvos rytas“.

Iš pradžių pora skolinosi iš giminių, po to – iš banko, o pastaruoju metu – iš greitųjų paskolų bendrovių. Darbo neturinčių sutuoktinių pora naujas paskolas imdavo, kad padengtų senas. Dalį skolintų pinigų jie išleisdavo maistui.

Tiek apie tėvų gyvenimą žinojo 23 metų Egidijus Dumbris. Antradienį registruotą laišką gavęs šis vilnietis suprato, kad skolų našta tėvams tapo nepakeliama. Voke buvo du atsisveikinimo laiškai – tėvo ir motinos.

Liūdnas laiškas atkeliavo iš gretimo namo. Draugę susiradęs jaunuolis nuomojosi butą šalia tėvų namo esančiame bendrabutyje.

Tėvai savo vienturčiam sūnui liepė parduoti jų butą Skroblų gatvėje, atiduoti visas skolas, o likusius pinigus pasilikti.

Kad tėvai iki vėlumos negrįžo namo, E.Dumbris sužinojo dar pirmadienį. Apie 23 valandą jam paskambino sunerimęs giminaitis, su tėvais gyvenantis viename bute.

Egidijus pirmadienio rytą telefonu dar bendravo su motina. Ji klausė sūnaus, kada iš Tauragės grįš jo draugė. Pokalbis jaunuoliui jokių įtarimų nesukėlė.

Viskas įprasta buvo ir sekmadienį. Į svečius užsukęs sūnus rado tėvus pietaujančius.

„Jie dažnai skųsdavosi, jog sunku gyventi, kad turi daug skolų, bet tądien apie tai nekalbėjome. Jie manęs klausinėjo, kaip sekasi darbe“, – pasakojo neramias dienas gyvenantis vilnietis.  Gavęs tėvų atsisveikinimo laiškus, E.Dumbris suprato, kad įvyko baisi nelaimė.

Išeidami iš namų Dumbriai pasiėmė tik pinigines. Jų asmens dokumentai ir mobilieji telefonai liko namie, todėl sūnus abejojo, ar be dokumentų jie galėjo kur nors išvykti.

„Dėl skolų motiną kamavo depresija, pastaruoju metu panašios nuotaikos buvo apėmusios ir tėvą“, – pasakojo E.Dumbris.

Laiškuose sūnui tėvai neužsiminė apie paskolas, neįvardijo ir kitų savo pasirinkimo priežasčių.

Sūnus nežino, kokio dydžio skolos slėgė tėvus: „Kol kas nesu matęs paskolų dokumentų, todėl nežinau, kiek ir kam jie buvo skolingi. Jis žino, kad tėvai iš banko buvo paėmę vieną ilgalaikę paskolą, o artėjant įmokų dienai paimdavo greitąjį kreditą.

Dumbriai gyveno iš L.Dumbrienės tėvų paveldėtame bute Skroblų gatvėje. Sūnaus žiniomis, dalį ilgalaikės paskolos tėvai išleido buto remontui. Brangių pirkinių pastaraisiais metais jie neįsigijo.

L.Dumbrienė neseniai neteko darbo. Moteris vienoje įmonėje plovė indus. Ji dirbdavo valytoja arba indų plovėja, tačiau tokie darbai nebuvo ilgalaikiai. Anksčiau Kuro aparatūros gamykloje santechniku dirbęs O.Dumbris – pensininkas. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min