Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 24d. 20:10

Slapti violetiniai ryšuliai vyrams prišaukė bėdą: vos juos paėmę, įkliuvo pareigūnams

Bylos įkalčiai
VSAT nuotr. / Įtariamųjų sulaikymas su bylos įkalčiais

Cigaretes prie sienos pasičiupę įtariamieji kontrabandininkai iškart įkliuvo VSAT pareigūnams.

Šalčininkų rajone Tribonių užkardos pareigūnai sulaikė kontrabandinių cigarečių krovinį ir jį gabenusius Vilniaus bei Kėdainių rajonų gyventojus. Neteisėtas krovinys į Lietuvą buvo permestas per sienos liniją jos nekertant iš Baltarusijos.

VSAT nuotr./Bylos įkalčiai
VSAT nuotr./Bylos įkalčiai

Pirmadienį sienos ruožą su Baltarusija saugančios VSAT Varėnos rinktinės Tribonių užkardos pasieniečiai ties Šalčininkų rajono Kaniūkų kaimu užfiksavo, kaip į Lietuvos teritoriją įmetami ryšuliai. Tai padarę asmenys per valstybės sieną eiti pabūgo ir netrukus dingo Baltarusijos gilumoje.

Į nurodytą vietovę nedelsiant nusiųsti VSAT patruliai su įkalčiais Lietuvos pusėje prie sienos sulaikė du vyrus. Šie ant pečių ūkiniuose maišuose nešė po tris nedideles dėžes. Paaiškėjo, kad 29-erių Vilniaus rajono gyventojas ir 31-erių vyras, gyvenantis Kėdainių rajone, gabeno 840 pakelių cigarečių „Minsk Super Slims“. Rūkalai paženklinti baltarusiškomis banderolėmis.

Taip pat nustatyta, jog abu pažeidėjai valstybės sienos apsaugos zonoje (VSAZ) buvo be asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų ir privalomų pasieniečių leidimų.

Vietovę patikrinę VSAT kinologai su keturkojais daugiau nieko įtartino neaptiko.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėta administracinė teisena. Už tokį nusižengimą kontrabandos gabentojams gresia baudos nuo 5200 iki 6000 eurų.

Kontrabandos gabentojams gresia baudos nuo 5200 iki 6000 eurų.

Vyrams teks atsakyti ir už buvimą VSAZ be privalomų leidimų. Pirmą kartą tokį pažeidimą padariusiam Kėdainių rajono gyventojui gresia įspėjimas arba bauda nuo 40 iki 90 eurų. Vilniaus rajono gyventojui, kuris šį pažeidimą padarė pakartotinai, bauda bus didesnė – nuo 90 iki 170 eurų.

Įtariamieji kontrabandininkai po apklausų paleisti ir turės atvykti į jų bylas nagrinėsiantį teismą. Cigaretės saugomos Tribonių pasienio užkardoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

00:31
03:10
01:04

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min