Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 29d. 10:32

Slėpdamas mokesčius Klaipėdoje gyvenantis italas „Hummer H3“ pirko už 127 litus

Paskelbta „Hummer H3T“ kaina
Gamintojo nuotr. / „Hummer H3T“

Klaipėdos mokesčių inspektoriai krėtė prabangių automobilių savininkus – nustatyta, kad dalis jų itin brangias mašinas pirko slėpdami pajamas ir išlaidas. Klaipėdiečiams pritrūko per 4,5 mln. Lt turėtoms išlaidoms pagrįsti. Inspektorius pribloškė Klaipėdoje apsistojusio Italijos piliečio pirkinys – „Hummer H3“ jis nusipirko už 37 eurus (127 Lt).

Taip pat nustatyta atvejų, kai bandant išvengti mokesčių, automobiliai buvo parduoti ir įsigyti už nepagrįstai mažą kainą. Tokiais atvejais, įžvelgus mokesčių vengimo bei pajamų neapskaitymo riziką, inicijuoti tolimesni kontrolės veiksmai. 

„Siekiant išsiaiškinti galimus mokesčių vengimo ir pajamų neapskaitymo atvejus, Klaipėdos apskrityje Mokesčių inspekcija atrinko 29 asmenis, kuriems nepakako lėšų – iš viso per 4,5 mln. litų – brangiems automobiliams bei kitam turtui įsigyti arba jų sandoriai sukėlė kitų įtarimų.

Aiškinamasi, ar šį turtą jie įsigijo už įstatymų nustatyta tvarka apmokestintas lėšas, t.y. ar gali pagrįsti turto įsigijimo šaltinius ir pateikti atitinkamus dokumentus, tai pat aiškinamasi, ar visos gautos pajamos buvo apmokestintos“, – sakė Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Edita Cibienė. 

Vienas pamario gyventojas nurodė 2010 m. laidos „Porshe 911 Carrera“ įsigijęs už 31 tūkst. litų.

Analizuojant prabangių automobilių įsigijimo sandorių aplinkybes, nustatyta atvejų, kai automobiliai buvo parduoti/įsigyti nerealiai mažomis kainomis, kaip įtariama, siekiant išvengti mokesčių.

Vienas pamario gyventojas nurodė 2010 m. laidos „Porshe 911 Carrera“ įsigijęs už 31 tūkst. litų, o mokesčių administratorius turi duomenų apie 4 kartus didesnę jo pardavimo kainą.

Apsukruoliai geba beveik naujus automobilius įsigyti ir dešimteriopai mažesnėmis, nei rinkos vertė, kainomis: 2011 m. pagamintą „Mercedes-Benz C250“ įsigytas už 10 tūkst. litų, 2010 m. „Volvo XC 60“ – už 11 tūkst. litų. 

Nepaisant tokio išradingumo, labiausiai išsiskiria Italijos piliečio, laikinai gyvenusio pajūryje, atvejis – jis „Hummer H3“ Italijoje įsigijo vos už 37 eurus.

Pasidomėjus italo veikla Lietuvoje, nustatyta, kad čia jis iš viso yra pardavęs 65 automobilius. Atliekant tyrimą, bus susisiekta su Italijos mokesčių administratoriumi dėl duomenų apie tos šalies piliečio veiklą bei jo sumokėtus mokesčius savo šalyje. 

Pasak E.Cibienės, tikrosioms minėtų sandorių aplinkybėms ir galimiems motyvams išsiaiškinti inicijuoti griežtesni kontrolės veiksmai. Be kita ko, bus analizuojami tokiuose sandoriuose dalyvavusių asmenų turto įsigijimo šaltiniai, sandorių pagrįstumas ir kt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min