Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 25d. 10:52

Smilgių miške briedį nušovęs medžiotojas turės sumokėti daugiau nei 6 tūkst. eurų

Smilgių miške nušautas briedis
Šiaulių RAAD nuotr. / Smilgių miške nušautas briedis

Šiaulių apylinkės teismas dėl nušauto briedžio iš medžiotojo metams atėmė leidimą medžioti, skyrė 800 eurų baudą, o už padarytą žalą gamtai jam teks sumokėti 5600 eurų, praneša Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas.

Už šį Medžioklės Lietuvos Respublikoje taisyklių pažeidimą teismas medžiotojui skyrė 800 eurų baudą ir metams atėmė teisę medžioti. Be to, vyras turės atlyginti laukinei gyvūnijai padarytą žalą.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriams apie pažeidimą medžioklėje pranešta šių metų sausio 30 dieną. Kaip paaiškėjo, 35 metų medžiotojas su tėvu medžiojo Šiaulių rajone, Smilgių miške, Lygudų medžiotojų būrelio medžioklės plotuose.

Pasak vyro, jis pastebėjo einančią briedžio patelę ir du, kaip jis manė, antramečius briedžius. Vieną jų medžiotojas nušovė ir tik tuomet pamatė, kad tai ragus numetęs briedis.

Atlikus ekspertizę buvo nustatyta, kad tai trijų su puse metų patinas, kurio medžiotojas sumedžioti neturėjo teisės, todėl M.S. buvo surašytas protokolas (ANK 290 str. 8d.) ir surinkta medžiaga perduota teismui.

Šiaulių apylinkės teismas M.S. pripažino padarius administracinį nusižengimą ir, atsižvelgęs į tai, kad medžiotojas prisipažino ir gailisi, skyrė jam minimalią 800 eurų baudą.

Taip pat minimaliam vienerių metų terminui atimta teisė medžioti, o ginklas, kuriuo buvo nušautas briedis, priklausė ne M.S., o jo tėvui, tad teismas priėmė sprendimą jo nekonfiskuoti.

Iš M.S. už nušautą briedžio patiną priteista daugiau kaip 5600 eurų žalos, padarytos laukinei gyvūnijai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min