Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Smūgiai kontrabandininkams Lietuvos rytuose ir vakaruose: sulaikyti du vilkikai

Sulaikyta kontrabanda
MKT nuotr. / Sulaikyta rūkalų kontrabanda
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienio vakarą, lapkričio 26-ąją, muitinės pareigūnai sulaikė beveik milijono litų cigarečių kontrabandos siuntas Šalčininkuose ir Kybartuose. Šalčininkuose įkliuvo 142 dėžes baltarusiškų cigarečių „Fest“ slapta vežęs Lenkijos pilietis. Kybartuose 366 tūkst. Lt vertės rusiškų cigarečių kontrabanda aptikta tranzitu per Lietuvą ketintose gabenti mėsos gaminių dėžėse.

Apie 20 val. į Kybartų kelio postą krovininiu vilkiku DAF atvažiavęs Rusijos pilietis S.L. deklaravo, kad tranzitu per Lietuvą ketina vežti virtų ir rūkytų mėsos gaminių krovinį. Tačiau muitinės pareigūnas gabenama mėsa pasirodė įtartina, jie nusprendė automobilį patikrinti mobiliąja rentgeno kontrolės aparatūra. Ir neapsiriko – patikrinus detaliau, paaiškėjo, kad dalyje kartoninių dėžių supakuotos visai ne dešros. Poroje šimtų pakuočių buvo suslapstyta 48 tūkst. pakelių rusiškų cigarečių „New Line“ (be banderolių). Bendra jų vertė su privalomais mokėti mokesčiais – 366 tūkst. Lt.

Į įvykio vietą atvažiavę Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai dviem paroms sulaikė vilkiko vairuotoją. Sulaikytas ir vilkikas su nelegaliomis cigaretėmis, mėsos kroviniu. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, pasakojama Vilniaus teritorinės muitinės vyriausiosios inspektorės ryšiams su visuomene Gintarės Saukevičiūtės ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūra.

Tą patį vakarą, apie 21 val., Šalčininkų kelio poste Lietuvos muitinės mobiliosios grupės patrulis užkirto kelią į Lietuvą įvežti daugiau nei pusės milijono litų vertės cigarečių kontrabandą. Iš Baltarusijos vilkiku „Scania“ įvažiavęs Lenkijos pilietis T. M. pareigūnams deklaravo privalomų muitinei pateikti prekių nevežantis.

Tačiau mobiliųjų muitinės grupių patruliams kilo įtarimas, kad vilkikas Lietuvos sieną kerta ne tuščiomis. Atliktus detalų transporto patikrinimą, įtarimai pasitvirtino – „Scania“ puspriekabės priekinėje dalyje aptikta slėptuvė. Paaiškėjo, kad į šalį mėginta nelegaliai įvežti 142 dėžes „Fest“ cigarečių. Rūkalų vertė beveik 540 tūkst. litų.

Apie įvykį informuoti Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai, kurie pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.
Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min