Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 3d. 12:02

Smūgis Marijampolės nelegalaus spirito vertelgoms – likviduoti vadinamojo pilstuko sandėliai fermoje ir autoservise (nuotraukos)

Nelegalaus alkoholio sandėlis
MKT nuotr. / Nelegalaus alkoholio sandėlis

Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai antradienį Marijampolėje ir jos apylinkėse aptiko dvi nelegalaus alkoholio slėptuves. Viena jų buvo įrengta miesto apylinkėse esančiame Skaisčiūnų kaime, kitą muitinės kriminalistai rado mieste veikiančio autoserviso patalpose.

Kaip informuoja Muitinės kriminalinė tarnyba, sulaikyti trys vietos gyventojai, paimtos beveik 8 tonos, vertinamos beveik 400 tūkst. Lt, nelegalaus spirito.

Turėdami informacijos, kad vienoje iš Marijampolės apylinkių Skaisčiūnų kaimo fermų gali būti sandėliuojamas nelegalus alkoholis, MKT pareigūnai antradienį apie 13.30 val. netikėtai patikrino minėtą pastatą.

Muitinės kriminalistų vizitas nenudžiugino trijų vietos gyventojų – vyrai kaip tik į lengvąjį automobilį krovė penkių litrų plastikinius indus su bespalviu skysčiu, skleidžiančiu alkoholio kvapą.

Sprendžiant iš etikečių, tai buvo lenkiškas langų ploviklis, iš kurio pastaraisiais metais Lietuvoje dažniausiai ir gaminamas vadinamasis pilstukas.

Paaiškėjo, kad apleistos fermos pastatas buvo tapęs tikru nelegalaus alkoholio gamybos cechu: viduje rasta spirito vertelgų tradiciškai naudojama filtravimo įranga: aktyvintos anglies filtrai (įdomu, kad šie buvo pritvirtinti prie sienos tarytum šildymo elementai), vandens siurblys ir pan.

Didžiąją dalį lenkiško langų ploviklio jau buvo spėta perdirbti: iš fermoje rastų 1 247 litrų spirito tik 66 litrai tebebuvo alyvinės spalvos, likusi dalis jau buvo perfiltruota ir nuskaidrinta.

Tęsdami tyrimą, muitinės kriminalistai tą pačią dieną apsilankė Marijampolėje, Vokiečių gatvėje, veikiančioje automobilių remonto ir atsarginių dalių prekybos įmonėje.

Paaiškėjo, kad jos patalpose irgi sandėliuotas nelegalus alkoholis. Ten pareigūnai aptiko dar didesnį kiekį – 6 tūkst. 633 litrus lenkiško alyvinės spalvos „langų ploviklio“, supilstyto į 33 litrų plastikines talpyklas.

Iš viso tądien MKT pareigūnai sulaikė 7 880 litrus spirito, kurio vertė, preliminariais duomenimis, yra apie 394 tūkst. Lt. Iš sulaikyto nelegalaus alkoholio spirito vertelgos galėjo pagaminti apie 39 tūkst. 400 puslitrių vadinamojo pilstuko (kuris juodojoje rinkoje kainuoja maždaug 8–10 Lt už butelį).

MKT Marijampolės skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Dviem paroms sulaikyti vietos gyventojai R.G., E.G. ir M.M.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min