Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 01 03, 12:21 Atnaujinta 2019 01 03, 15:03

Vilniaus policija: sniegą kasti išėjęs ir dingęs 15-metis nebuvo nužudytas

Lygiai prieš savaitę sostinėje mįslingai dingo nepilnametis A.S., kurio kūnas sausio 2-ąją aptiktas miškelyje netoli jo namų. Įtarti žmogžudystės pagrindo bent kol kas nėra, tačiau policijai talkinantys medicinos ekspertai dėmesį buvo sutelkę į žaizdas jaunuolio galvoje. Galbūt dėl jų mįslingos 15-mečio mirties aplinkybių tyrimą kiek netikėtai perėmė Vilniaus apskrities kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdyba.
Pareigūnas, STOP juosta
Pareigūnas, STOP juosta / 15min archyvo nuotr.

Atnaujinta 15.03 val. Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas ketvirtadienį popiet žiniasklaidai išplatintame pranešime informavo, kad jaunuolio mirtis nebuvo smurtinė. Taip teigiama gavus oficialias Teismo medicinos tarnybos prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos išvadas. Nurodoma, kad įvykio tyrimas tęsiamas.

Ketvirtadienio rytą Policijos departamento viešintais duomenimis, sausio 2 d. apie 13 val. 25 min. Vilniuje, ties Ūmėdžių g., miške, rastas mirusio nepilnamečio (gim. 2003 m.) kūnas su sužalojimais galvoje. Vaikinas nuo 2018 m. gruodžio 28 d. buvo ieškomas kaip dingęs be žinios.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Komunikacijos poskyryje 15min ketvirtadienį sužinojo, kad dar išvakarėse šio mįslingo įvykio tyrimui suteiktas kitoks statusas. Iš teritorinio policijos padalinio visa pirminės bylos medžiaga su užduotimi tyrimą užbaigti trečiadienį vakare perduota Vilniaus apskrities VPK kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos detektyvams. Tai elitinis Vilniaus kriminalistų padalinys, kurio tyrimų sudėtingumo ir kompetencijos lygį iliustruoja, pavyzdžiui, baikerio Aivaro Kilkaus dingimo baudžiamosios bylos narpliojimas.

Tyrimo ėmėsi elitinis Vilniaus kriminalistų padalinys, narpliojantis ir, pavyzdžiui, baikerio A.Kilkaus dingimą.

Įvykio Ūmėdžių gatvėje aplinkybės ir mirties priežastis nustatinėjamos. Pareigūnams talkina ir teismo medicinos ekspertai, iš kurių artimiausiu metu laukiama bent preliminarių išvadų apie galimą ant jaunuolio kūno rastų smurtinių žymių kilmę.

15min primena, kad sostinės Žemųjų Panerių rajone gyvenusio 15-mečio paieška vykdyta nuo praėjusio ketvirtadienio, kuomet jo pasigedo tėvai ir brolis. Buvo teigiama, kad jaunuolis tiesiog išėjo prie namų kasti sniego ir dingo kaip į vandenį.

Tiek artimieji, tiek policininkai platino informaciją apie ieškomą nepilnametį, prašydami žiniasklaidos ir visuomenės pagalbos.

Trečiadienį skelbta, kad jaunuolio kūnas rastas Valkininkų gatvėje, kuri yra prie pat Ūmėdžių gatvės (jo namų).

Vienas gedinčių bičiulių velionį apibūdino šilčiausiais žodžiais.

Jis buvo labai draugiškas, geras, visus gerbė, niekada nė vieno iš draugų nebuvo įžeidęs.

„Mes su juo bendravome nuo darželio. Jis buvo labai draugiškas, geras, visus gerbė. Niekada nė vieno iš draugų nebuvo įžeidęs“, – 15min sakė mirusiojo draugas.

Jis dar pridūrė, kad jaunuolis neturėjo jokių priešų ir apskritai mokėdavo su niekuo nesipykti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min